Solidarni z UKRAINĄ!

Megger® TDR2000/3, TDR2010 i TDR2050 to zaawansowane technologicznie, profesjonalne dwukanałowe reflektometry, przeznaczone do lokalizacji uszkodzeń we wszystkich typach kabli z żyłami metalowymi. Wszystkie modele posiadają rozdzielczość od 0,1m oraz maksymalny zasięg pomiaru do 20 km, zależny od wybranego współczynnika prędkości propagacji impulsu.

Reflektometry dwukanałowe serii 2000: TDR2000/3, TDR2010, TDR2050

Zalety reflektometrów

  • Wbudowany filtr zabezpieczający wejścia reflektometru, spełniający wymagania kategorii pomiarowej CAT IV 600 V
  • Wybór pomiaru w trybie impulsowym albo "schodkowym" (step TDR)
  • Funkcja DDG - wzmocnienie impulsu zależnie od odległości
  • Oznaczanie przebiegów
  • Impuls sondujący 2 ns
  • Przeznaczone do lokalizacji uszkodzeń we wszystkich typach kabli nn, sN, WN o żyłach metalowych

Cechy ogólne reflektometrów

Wszystkie modele posiadają rozdzielczość od 0,1m oraz maksymalny zasięg pomiaru do 20 km, zależny od wybranego współczynnika prędkości propagacji impulsu (VF – Velocity Factor) oraz typu kabla.
Dostępnych jest 6 wartości impedancji wyjściowych (25 Ω, 50 Ω, 75 Ω, 100,125 Ω i 140 Ω), wybieranych ręcznie lub za pośrednictwem funkcji automatycznego dopasowania impedancji do badanego kabla. Współczynnik prędkości propagacji impulsów w kablu można ustawiać w zakresie 0.2 ÷ 0.99, co pozwala na badanie dowolnego typu kabla.
Zakres do 20km z minimalną rozdzielczością 0,1 m. Wybór funkcji AUTO gwarantuje dobór najbardziej odpowiednich parametrów pomiarowych (tj. szerokość impulsu, wzmocnienie, impedancję itp.) w celu uzyskania optymalnie czytelnego reflektogramu badanego kabla.
Praca w trybie ręcznym umożliwia doprecyzowanie obrazu zaburzenia, co pozwala zidentyfikować trudne do wykrycia uszkodzenia. Jednoczesne wyświetlanie obrazów uzyskanych na dwóch kanałach zwiększa możliwości analityczne reflektometrów a dwa niezależne kursory pozwalają na wyznaczenie odległości między dowolnymi punktami reflektogramu.

Modele serii 2000

TDR2000/3TDR2000/3PTDR2010TDR2050
Reflektometr wyposażony we wszystkie podstawowe funkcje, wysokiej rozdzielczości kolorowy ekran, zasilany wewnętrznym akumulatorem litowo jonowym. Dostarczany jest w komplecie z przewodami pomiarowymi zakończonymi miniaturowymi chwytakami.
Model TDR2000/3: wybór spośród 2 ustawień fabrycznych i jeden zestaw parametrów definiowanych przez użytkownika.
Wszystkie funkcje modelu 2000/3 dodatkowo przewody pomiarowe wyposażone są w chwytaki chronione bezpiecznikami.
Model TDR2000/3: wybór spośród 2 ustawień fabrycznych i jeden zestaw parametrów definiowanych przez użytkownika.
Podobnie jak model TDR2000/3, z dodatkiem funkcji opisu reflektogramów i rozszerzonym repertuarem kolorów ekranu definiowanych przez użytkownika CATIII 300 V.
Model TDR2010: wybór spośród 8 ustawień fabrycznych i jeden zestaw parametrów definiowanych przez użytkownika.
Instrument dodatkowo wyposażony w funkcje Step TDR, DDG, FindEnd i spełniający kryteria kategorii pomiarowej CAT IV 600 V. Model TDR 2050 wybór spośród 8 ustawień fabrycznych i dwa zestawy parametrów definiowanych przez użytkownika.

Reflektometr serii 2000 posiadają kilka unikalnych funkcji pozwalających na szybkie i efektywne pomiary na instalacjach kablowych. Funkcjonalność mierników potwierdzają zakłady energetyczne i prywatni użytkownicy którzy stawiają na dopracowane rozwiązania i cechy takie jak długi czas pracy na baterii do 12 godzin, niska waga 1,7 kg i kompaktowe wymiary: 290mm x 190mm x 55mm. Cechą unikalną jest wysokiej rozdzielczości, jasny wyświetlacz pozwalający na pracę nawet w największym nasłonecznieniu.

Opis funkcji dostępnych w reflektometrach serii 2000

Funkcja DDG Model TDR2050 posiada funkcję automatycznie regulowanego wzmocnienia zależnie od odległości (DDG – Distance Dependent Gain). Zastosowane tej funkcji kompensuje tłumienność badanego toru kablowego poprzez stopniowe zwiększanie wzmocnienia odbitego sygnału w zależności od odległości rejestrowanego zaburzenia od reflektometru.
Zabezpieczenie wejścia 300V CAT III /600V CAT IV Model TDR2050 jest pierwszym reflektometrem w swojej klasie posiadającym wbudowane zabezpieczenie wejścia spełniające wymagania kategorii pomiarowej CAT IV 600V. Możliwość podłączenia instrumentu do instalacji pod napięciem zwiększa obszar jego zastosowań.
Pamięć przebiegów Wszystkie trzy modele reflektometrów umożliwiają zapisanie do 100 różnych pomiarów w wewnętrznej pamięci. Zapisane przebiegi można wywołać na ekran w celu szczegółowej analizy lub porównania z przebiegiem wyświetlanym na bieżąco – interface USB.
Funkcja Step TDR (tryb „schodkowy”) Strefa martwa, charakterystyczna dla reflektometrów impulsowych, może maskować uszkodzenia znajdujące się bardzo blisko miejsca podłączenia urządzenia, praktycznie uniemożliwiając ich wykrycie. Wyposażenie reflektometru TDR2050 w funkcję Step TDR eliminuje tę wadę. Technika Step TDR polega na wysyłaniu w sposób ciągły sygnału o kształcie powtarzalnych impulsów prostokątnych o szybkim czasie narastania i stosunkowo długim czasie trwania. Obraz reflektometryczny nie zawiera wielokrotnych odbić i pozwala na identyfikację uszkodzeń w bardzo bliskiej odległości od reflektometru.
Automatyczna lokalizacja uszkodzeń Pierwsze naciśnięcie przycisku AutoFind rozpoczyna samoczynną lokalizację miejsca uszkodzenie kabla, automatycznie dobierając parametry pomiaru (zakres i wzmocnienie) i ustawiając kursor w miejscu pierwszego najpoważniejszego zaburzenia widocznego na reflektogramie. Kolejne naciśnięcia przycisku AutoFind lokalizują następne wykryte zaburzenia.
Funkcja FindEnd Model TDR2050 posiada również funkcję automatycznej identyfikacji końca badanego kabla, co przydaje się na przykład wtedy, gdy konieczne jest szybkie zmierzenie odległości do końca kabla albo długości kabla.
Definiowanie kolorów ekranu Szerokie dopasowanie kolorów wyświetlacza, jasności, kontrastu.
Trace Tagging W reflektometrach TDR2010 i TDR2050 użytkownik może nadawać nazwy poszczególnym przebiegom reflektometrycznym w celu szybkiej identyfikacji pomiarów.
Oprogramowanie TraceXpert™ Umożliwia przesyłanie wyników pomiarów do komputera, archiwizowanie i protokołowanie danych, a także późniejsze pobieranie danych z powrotem do reflektometru.

Film pokazujący działanie i funkcje reflektometrów serii 2050

 

Reflektometry dwukanałowe serii 2000: TDR2000/3, TDR2010, TDR2050


Więcej informacji na stronie: www.megger.com.pl

 

Więcej na temat:


x