Na targach Automaticon w Warszawie, firma Elmo zaprezentowała swój nowatorski serwonapęd Gold Twitter Nano 801/80V, który jest skutecznym rozwiązaniem dla współczesnych wyzwań automatyki przemysłowej z zapotrzebowaniem na technologię o dużej mocy i wysokich parametrach gęstości oraz na inteligentne kontrolery ruchu.

Dzięki masie nieprzekraczającej 20 g przy objętości poniżej 13 cm3, nowy serwonapęd znakomicie nadaje się do zastosowań w bardzo ograniczonej przestrzeni, w wymagających warunkach pracy i w przypadku znacznych ograniczeń mocy. Najnowszy serwonapęd z serii Gold Twitter – G-TWI 80 A/80 V jest w stanie dostarczyć ponad 5000 W mocy, dzięki czemu jest on idealny nawet do najbardziej wymagających zastosowań przemysłowych. Dzięki certyfikacji bezpieczeństwa STO (według IEC 61800-5-2, SIL-3) należy on do serii najmniejszych na świecie serwonapędów z funkcją STO.
Serwonapędy Elmo charakteryzują się zwartą budową, wytrzymałością i wydajnością, dzięki czemu można montować je na ruchomych ładunkach, na lub w silnikach, polepszając tym samym ich produktywność, zaoszczędzając wymaganą przestrzeń, zmniejszając także liczbę wymaganych kabli i niemal całkowicie eliminując potrzebę wykorzystywania szaf elektrycznych. Rozwiązania do kontroli ruchu firmy Elmo to doskonała odpowiedź na potrzeby inteligentnej produkcji. Są to urządzenia o największej mocy i precyzji sterowania, a ich stopień zakłóceń elektromagnetycznych (EMI) jest na pomijalnym poziomie.

www.elmomc.comx