Podtrzymanie funkcji to kwestia niezwykle istotna we współczesnych instalacjach. Tylko całkowicie niezawodne produkty, w razie pożaru, nie dopuszczą do rozprzestrzenienia się ognia i zagwarantują bezpieczne funkcjonowanie istotnych dla ewakuacji urządzeń elektrycznych – w budynkach i tunelach – takich jak oświetlenie awaryjne, czy urządzenia oddymiające na drodze ewakuacyjnej.

Fot. 1. Puszki LIFELINE gwarantują podtrzymanie funkcji instalacji w czasie pożaru. Fot. 1. Puszki LIFELINE gwarantują podtrzymanie funkcji instalacji w czasie pożaru.

LIFELINE

jest to kolejna generacja popularnych od wielu lat puszek WKE. Jej typoszereg obejmuje następujące typy oraz wymiary:

  • WKE 2 (100x100x70 mm)
  • WKE 4 (150x150x85 mm)
  • WKE 6 (250x200x120 mm)

WKE LIFELINE są bezhalogenowe, posiadają II klasę ochronności i jako puszki łączeniowe lub rozgałęźne dla napięć 450 V AC / 450 V DC mogą współpracować z przewodami od 0,5 do 16 mm2. Dostępne są także wersje DUO, gdzie zaciski umożliwiają podpięcie na biegun nawet dwukrotnej liczby przewodów w stosunku do puszek standardowych.

Fot. 2. LIFELINE – pozycjonowanie listwy. Fot. 2. LIFELINE – pozycjonowanie listwy.

Montaż do ściany ułatwiają zewnętrzne metalowe uchwyty (z możliwością obracania o 90°), a ceramiczna śrubowa listwa zaciskowa jest pozycjonowana co 45° za pomocą tylko jednej śruby, co znacząco wpływa na łatwość i swobodę kablowania.

Puszki te można plombować bez żadnych dodatkowych akcesoriów, mają na ścianach bocznych i tylnej fabryczne przetłoczenia dla dławnic metrycznych (do wybijania), a standardowym wyposażeniem są tzw. zawiesia pokrywy, elastyczne podwójne wpusty membranowe oraz metalowe wkręty do montażu na ścianie.

Fot. 3. LIFELINE - WKE 6 Fot. 3. LIFELINE - WKE 6

Kształt pokrywy został specjalnie zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić dodatkowe miejsca na indywidualne etykietowanie. Etykieta może być naniesiona w górnej części pokrywy za pomocą pasków samoprzylepnych lub wodoodpornego długopisu.

Puszki rozgałęźne do kabli i skrzynki łączeniowe są badane zgodnie z DIN 4102 część 12 i certyfikowane zgodnie z VDE i UL EU. WKE LIFELINE są odporne na energię uderzenia IK08, a stopień ochrony IP66 potwierdza całkowitą szczelność na kurz oraz odporność na silne strumienie wody. Można je także stosować na zewnątrz.

Fot. 4. LIFELINE - WKE 2 Fot. 4. LIFELINE - WKE 2

Podstawowe zalety tego produktu to bezpieczeństwo, elastyczność, szybkość i łatwość montażu oraz wysoka wytrzymałość na udary mechaniczne – cała linia LIFELINE jest dostępna tylko z wysoce wydajnego poliwęglanu, który ponadto nie przewodzi podczas pożaru nie powodując zwarcia.

Wymienione powyżej cechy sprawiają, że puszki rozgałęźne i rozdzielcze WKE LIFELINE technicznie są produktem wyjątkowo dopracowanym oraz przyjaznym instalatorowi i ich stosowanie gwarantuje, że istotne systemy bezpieczeństwa zadziałają bez przerwy nawet w najtrudniejszych warunkach.

Fot. 5. LIFELINE - wnętrze puszki Fot. 5. LIFELINE - wnętrze puszki

Więcej informacji na www.spelsberg.pl

Robert Marzec
Spelsbergx