SONEL S.A. wprowadził nową serię niedrogich, funkcjonalnych kamer termowizyjnych,przygotowanych do profi laktycznych kontroli sieci elektroenergetycznych.

kamery termowizyjne sonel idealne dla elektryka

Już od 25 lat dostarczamy profesjonalnych urządzeń pomiarowych dla elektryków. Teraz, specjalnie pod ich potrzeby, przygotowaliśmy nową serię kamer termowizyjnych. Przy badaniu sieci elektrycznych, termografia jest najczęściej wykorzystywana do kontroli prewencyjnych, w celu znalezienia przegrzewających się elementów. Każdy wie, że przeciążoną fazę najszybciej można wykryć na podstawie jej promieniowania termicznego. Istotą badania jest analiza porównawcza temperatur podobnych obiektów. W tym celu wystarczy nam względnie proste narzędzie, bez przesadnie rozbudowanych bądź zbędnych funkcji.

Takie właśnie są kamery Sonel KT-165, KT-250 i KT-320. Posiadają parametry optymalne dla elektryki, co pozwoliło zapewnić rozsądny poziom cenowy. Szukając przeciążonego zabezpieczenia, nie musimy wiedzieć, jaka jego część stanowi problem. Po prostu wystarczy nam informacja, że to zabezpieczenie przegrzewa się jako całość. Dlatego odpowiednio dopasowaliśmy do potrzeb rozmiary matryc IR, utrzymując ceny na atrakcyjnym poziomie. Oferujemy kamery o rozdzielczości 160x120 pix (KT-165), 256x192 pix (KT-250) oraz 320x240 pix (KT-320). Dzięki nim bez problemu zidentyfikujemy przegrzewającą się część transformatora, izolator, zabezpieczenie czy inny element sieci. Wszystkie wspomniane modele posiadają wbudowaną kamerę światła widzialnego 5 Mpix. Dzięki niej możemy łączyć obraz podczerwony i widzialny w kilku trybach, co pozwala łatwiej rozpoznać przegrzewający się element. Zakres mierzonej temperatury też został dopasowany do potrzeb badań w elektryce i wynosi od -20°C do +350°C.

Przecież przegrzewający się izolator nie osiągnie 1700°C. Kamery Sonel KT-165, KT-250 i KT-320 posiadają wbudowany zestaw podstawowych, a zarazem niezbędnych narzędzi analizy i korekcji obrazu/pomiarów. Dla uzyskania właściwych wyników należy ustawić odpowiedni współczynnik emisyjności, odległość, wilgotność względną oraz temperaturę otoczenia. Ponadto jesteśmy w stanie wyznaczyć minimalną lub maksymalną temperaturę badanego obiektu. Możemy również ustalić alarm temperaturowy, przez co szybko namierzymy wszystkie elementy o temperaturze wyższej lub niższej niż dopuszczalna. Istnieje też możliwość dobrania jednej z sześciu palet barw - ułatwi to interpretację analizowanych obrazów. Termogram jest wyświetlany na czytelnym 3,5” ekranie o regulowanym poziomie podświetlenia, które pozwala pracować w terenie – nawet przy mocnym lub słabym oświetleniu. Wyniki pomiarów zapisywane są na karcie SD w formacie JPG. Możemy je łatwo przesłać do komputera kablem USB, jak również bezprzewodowo poprzez interfejs Wi-Fi. Dalszą i bardziej rozbudowaną analizę przeprowadzimy za pomocą bezpłatnego oprogramowania: Sonel ThermoAnalyze 2 dla PC bądź Sonel KT Mobile dla urządzeń mobilnych. Całości dopełnia solidna i poręczna obudowa, a także niewielka waga, pozwalająca na obsługę jedną ręką. Litowo-jonowy akumulator wystarcza na co najmniej 4 godziny ciągłej pracy. Dzięki najnowszym technologiom i rozwiązaniom kamery termowizyjne Sonel KT gwarantują elastyczność i pełen obraz sytuacji. Są idealnym narzędziem zarówno dla początkujących użytkowników, jak i profesjonalnych termografistów. Pozwalają na prowadzenie dokładnych kontroli prewencyjnych, a funkcjonalność dopasowana do codziennych potrzeb elektryka pozwoliła zachować przyzwoity poziom cen.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.sonel.pl  Można tam znaleźć więcej informacji o kamerach termowizyjnych Sonel KT, jak również bezpłatnie pobrać programy do analizy termogramów.

mgr inż. Piotr Pawlik

SONEL S.A.

 

 x