FLIR MR277 łączy wbudowaną kamerę termowizyjną z higrometrem do pomiaru wiglotności i technologią FLIR Multi-Spectral Dynamic Imaging, aby pomóc użytkownikom w szybkim rozwiązywaniu problemów związanych z wilgocią.

MR277 FLIR

ARLINGTON, Va., 14 stycznia 2020 r. – Firma FLIR Systems, Inc. (NASDAQ: FLIR) zapowiedziała dzisiaj system kontroli budynków FLIR MR277, pierwszy wilgotnościomierz FLIR Systems z technologiami Infrared Guided Measurement (IGM™) i Multi-Spectral Dynamic Imaging (MSX®). Ten wszechstronny termowizyjny wilgotnościomierz z higrometrem zapewnia użytkownikom pełny obraz problematycznych obszarów, wzbogacając zdjęcia termowizyjne IGM o szczegóły ze światła widzialnego, dzięki czemu można szybko znaleźć wilgoć, przecieki powietrza i luki w izolacji.

Zaprojektowany dla profesjonalistów zajmujących się renowacją, odrestaurowywaniem i zarządzaniem budynkami ulepszony system FLIR MR277 ma funkcje niezbędne do identyfikowania, diagnozowania, usuwania i dokumentowania problemów z wilgocią i elewacją budynku. Czujnik termowizyjny FLIR Lepton® wspomaga układ IGM, wizualnie prowadząc użytkowników prosto do źródła problemów związanych z budynkiem. Po zlokalizowaniu problemu wbudowany czujnik bezbolcowy umożliwia szybkie, nieinwazyjne wykrywanie wilgoci. Inspektorzy mogą następnie usprawnić prace nad diagnozą i dokumentacją, korzystając z wbudowanego interfejsu Bluetooth®, aby połączyć się przez METERLiNK® z urządzeniami mobilnymi z aplikacją FLIR Tools®. Pozwala to użytkownikom na natychmiastowe przesyłanie pomiarów i zdjęć z miejsca pracy w celu łatwego opracowania pełnych raportów i udostępnienia ich klientom.

System MR277 jest wyposażony w dynamiczny ekran, o 50 procent większy niż w poprzednich modelach wilgotnościomierzy FLIR, co ułatwia wizualną identyfikację obszarów sprawiających problemy i pozwala użytkownikom na jednoczesne wyświetlanie wielu parametrów, w tym poziomu wilgotności, punktu rosy i ciśnienia pary. Zastosowany w FLIR MSX system podwójnej kamery dodaje do pełnych obrazów termowizyjnych detale w paśmie widzialnym, takie jak krawędzie, pismo i wzory. Model MR277 może wyświetlać i nagrywać obrazy MSX, termowizyjne i widzialne, a jego pamięć wewnętrzna mieści nawet do 15 000 obrazów.

Oprócz wbudowanego czujnika bezbolcowego model MR277 jest wyposażony w wymienną sondę bolcową MR02, co umożliwia użytkownikom weryfikację obecności wilgoci i wykonywanie dokładnych pomiarów sondą bolcową za pomocą jednego narzędzia. Dołączony jest również wilgotnościomierz MR13; ten czujnik wilgotności i temperatury mierzy wilgotność względną i jest wymienialny w miejscu użytkowania, co minimalizuje czas przestoju i ułatwia utrzymanie specjalistów na miejscu w celu szybkiego wykonania zadania.

Wilgotnościomierz FLIR MR277 z wymienną końcówką z sondą bolcową MR02 i wymienialnym w terenie higrometrem MR13 do pomiaru wilgotności jest obecnie dostępny w sprzedaży na całym świecie za €1299 u autoryzowanych dystrybutorów FLIR i w sklepie internetowym FLIR.

Aby dowiedzieć się więcej na temat systemu FLIR MR277, odwiedź stronę www.flir.com/mr277.
x