Łatwe w użyciu kamery serii FLIR A8580 oferują łatwe podłączenie, precyzyjne dane i szczegółowe obrazy termowizyjne.

flir wprowadza nastepna generacje kompaktowych kamer termowizyjnych o wysokiej rozdzielczosci

ARLINGTON, Virginia, 6 lutego 2020 – firma FLIR Systems, Inc. (NASDAQ: FLIR) Kamera FLIR A8580sc jest to podstawowa kamera R&D posiadająca detektor chłodzony o rozdzielczości 1,3 Mpx. Model ten sprawdzi się z w aplikacjach przemysłowych, wojskowych, naukowych oraz badawczo-rozwojowych. Dzięki zastosowaniu detektora chłodzonego obrazy poruszających się obiektów są pozbawione efektu rozmycia. Kamera oferuje szeroki zakres precyzyjnych obiektywów z ręcznym i automatycznym ustawieniem ostrości. Kamera współpracuje z nowym oprogramowaniem FLIR Research Studio – wszystko to zapewnia użytkownikowi najwyższą jakość w kompaktowej, łatwej w obsłudze kamerze.

Seria A8580 obejmuje cztery modele kamer średniofalowych, a także model pracujący w zakresie długiej podczerwieni, który dzięki chłodzeniu zapewnia lepszą powtarzalność i stabilność niż inne podobne kamery LWIR. Ta unikatowa kamera LWIR oferuje również szeroki zakres kalibracji temperaturowej, co zmniejsza potrzebę ponownego wykonywania prób w celu pełnego pomiaru obiektu o wysokiej dynamice, a także krótki czas integracji. Wszystkie pięć modeli zapewnia wyraźne obrazy termowizyjne o rozdzielczości 1280×1024 pikseli, co stanowi poprawę o 30% w stosunku do poprzednich kompaktowych kamer naukowych FLIR. Użytkownicy mogą zmaksymalizować liczbę pikseli na celu dzięki zestawowi obiektywów, od 200-milimetrowego teleobiektywu do obiektywu mikroskopowego 3x umożliwiającego rejestrowanie niezwykle małych obiektów. Krótkie czasy odpowiedzi i zaawansowane opcje wyzwalania kamer pomagają rejestrować wyraźne obrazy szybko poruszających się obiektów lub precyzyjnie mierzyć szybkie zmiany temperatury. Wewnętrzne koło na filtry pozwala użytkownikowi szybko przełączać się między standardowymi i wysokimi zakresami temperatur za pomocą jednego przycisku, zamiast ręcznie zmieniać filtry szare.

Pomimo zaawansowanych funkcji firma FLIR zaprojektowała model A8580 z uproszczonymi połączeniami i elementami sterującymi, dzięki czemu jest on łatwy do skonfigurowania i rozpoczęcia pomiarów. Kamera szybko się uruchamia i łączy przez interfejs Gigabit Ethernet lub CoaXPress z komputerem wyposażonym w oprogramowanie FLIR Research Studio. To dołączone oprogramowanie pozwala użytkownikom na podgląd obrazu z kamery na żywo, nagrywanie strumienia obrazów oraz ocenę danych termicznych zarejestrowanych z wielu kamer FLIR jednocześnie.

Kamery naukowe FLIR A8580 są od dzisiaj dostępne w sprzedaży na całym świecie u autoryzowanych dystrybutorów FLIR. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.flir.com/A8580-MWIR lub www.flir.com/A8580-SLS.

 
x