Seria SpaceGuard SG15 to nowy, niezależny system kurtyn świetlnych opracowany przez Telco. Wyposażony jest w funkcję dynamicznego wygaszania wiązek, zgodny z normą EN 12978 i zaaprobowany przez TÜV jako E-device zgodnie z normą EN 12453, co oznacza, że jest to jedyne wymagane normą urządzenie bezpieczeństwa do stosowania w bramach lub drzwiach uruchamianych mechanicznie.

Kurtyny SG15 dostępne są w wersjach o trzech różnych długościach: 1928, 2288 i 2648 mm. W każdej z nich dostępne są trzy różne wzory promieni świetlnych. SG15 są zabudowane w zwartych, wytrzymałych, aluminiowych profilach anodowanych na czarno. Wodoodporna konstrukcja systemu SG15, zapewniająca klasę szczelności IP67 wraz z jego wysoką odpornością na światło rzędu 100 000 lx powoduje, że nadaje się on do wszystkich rodzajów zastosowań, łącznie z instalacjami zewnętrznymi, gdzie system kurtyny świetlnej jest narażony na działanie warunków atmosferycznych, zanieczyszczenia, bezpośrednie promienie słońca i obmywanie.
Niewielkie wymiary obudowy powodują, że idealnie wpasowuje się ona w większość profili drzwiowych, umożliwiając montaż kurtyn świetlnych bezpośrednio w prowadnicach bram segmentowych, rolowanych lub szybkobieżnych, drzwiach komór chłodniczych, jak też w drzwiach budynków mieszkalnych.

www.telcosensors.com.pl
x