Jest to system otwarty, przeznaczony do różnej wielkości budynków, od domu jednorodzinnego do bloku mieszkalnego.

System domofonowy i wideodomofonowy Gira

Reprezentacyjna stacja zewnętrzna - stalowy wideobramofon - jest doskonałą wizytówką, świadczącą o prestiżu. Może posiadać różną ilość przycisków. Stalowy bramofon może współpracować z analogowymi kamerami oraz kamerami IP, np. wykorzystywanymi w systemach monitoringu. Obraz z kamery samoczynnie pojawiający się po wywołaniu, może być także wyzwalany z wewnątrz. Wewnątrz budynku można korzystać ze specjalnych unifonów lub wideounifonów Gira z wyświetlaczami o przekątnych od 1,8 do 5,7”.

Urządzenia te, podobnie jak blisko 300 innych urządzeń, oferowane są w kilkudziesięciu odmianach stylistycznych i kolorystycznych. Sygnały domofonowe (wywołania, rozmowy, obrazu, zwalniania drzwi, poleceń sterowniczych) można przesyłać także do paneli dotykowych oraz komputerów. Gra oferuje dwa rodzaje paneli dotykowych Gira Control 19 Client o przekątnej 19” oraz mniejszy Gira Control 9 Client o przekątnej 9”. Panele te są przeznaczone do zarządzania całym domem (wszystkim instalacjami i urządzeniami sterowanymi za pośrednictwem KNX), kontrolowania i przedstawiania wykresów, np. zużycia energii, sterowania multiroomem, surfowania w Internecie, odbioru i wysyłanie emaili oraz prowadzenia rozmów z osobami stojącymi przed wejściem względnie z posiadaczami podobnych paneli.

System domofonowy i wideodomofonowy Gira

www.gira.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.x