Lepsza, większa rozdzielczość (5 Megapikseli), czułość i odświeżanie to cechy charakterystyczne dla nowych wersji kamer Motobix. 5-megapikselowy przetwornik poprawia jakość i szczegółowość obrazu o 27% w stosunku do poprzednich modeli. Zwiększona została również wrażliwość na światło. Warto tu nadmienić, że jest to czynnik odgrywający znacząca rolę w wizyjnych systemach bezpieczeństwa.

Przetwornik 5 Mega w kamerach Mobotix

Ulepszony zoom sprawia, że kamery Motobix zapewniają teraz jeszcze większą elastyczność w codziennym użytkowaniu. Dodatkowym atutem jest detektor wstrząsów, który w momencie aktu wandalizmu zasygnalizuje zajście alarmem oraz powiadomi o nim, poprzez dedykowana aplikację, np. właściciela lub agencję ochrony.

Dla nowych modeli kamer (Q25M, M25M, D25M oraz T25M) dostępny jest również Interfejs MxBus, który umożliwia bezpośrednie połączenie zewnętrznych systemów, np. systemu alarmowego, PPOŻ czy czujek PIR.

Dodatkowym atutem wszystkich rozwiązań marki Mobotix jest inteligentna detekcja ruchu MxActivitySensor. Oprogramowanie to, oparte na inteligentnym algorytmie analizy obrazu, wykrywa ruch na monitorowanym obszarze. Efektem tego jest skrócenie czasu konfiguracji oraz minimalna ilości fałszywych alarmów.

Źródło: Linc Polska Sp. z o.o.

 x