Firma Merawex, znana szeroko z produkcji zasilaczy impulsowych i systemów napięcia gwarantowanego, jest również dostawcą akumulatorów kwasowo-ołowiowych marki MXB o napięciu znamionowym 12 V i projektowej trwałości 10-12 lat, nadających się do pracy buforowej lub cyklicznej w szerokim zakresie temperatury pracy.

Akumulatory w technologii AGM

Akumulatory MXB należą do grupy akumulatorów VRLA (Valve Regulated Lead Acid – z regulowanym zaworem) i wykonane są w technologii AGM (Absorbed Glass Mat). Są to akumulatory szczelne, w których elektrolit jest uwięziony w matach z włókna szklanego. Dzięki temu nie wymagają specjalnych zabiegów eksploatacyjnych w trakcie całego okresu użytkowania. Ograniczone wymagania wentylacyjne, duża mobilność oraz możliwość pracy akumulatora w dowolnym położeniu pozwalają na stosowanie akumulatorów w bardzo szerokiej gamie urządzeń i systemów elektrycznych oraz elektronicznych, takich jak zasilacze UPS, siłownie telekomunikacyjne, systemy przeciwpożarowe, systemy alarmowe i kontroli dostępu, zasilanie awaryjne urządzeń automatyki i sterowania, oświetlenie awaryjne i urządzenia przenośne.
Główne typy tych wyrobów to szczelne, bezobsługowe akumulatory serii MXL (o pojemności od 5 do 200 Ah) i MXV (o pojemności od 7,2 do 65 Ah). Jakość akumulatorów serii MXV jest potwierdzona certyfi katami VdS. Merawex ma optymalne zapasy magazynowe akumulatorów, a serwis firmowy pomaga w konfiguracji, pomiarach i przeglądach systemów zasilania awaryjnego własnej produkcji oraz firm zewnętrznych. Obecnie przedsiębiorstwo prowadzi także promocyjną sprzedaż akumulatorów MI (o mniejszej żywotności – 5 lat) o pojemnościach 7 i 17 Ah.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.x