Solidarni z UKRAINĄ!

Wielkość rynku SMART Home gwałtownie rośnie w ostatnim czasie, wewnętrzne badania LEDVANCE pokazują, że ponad 60% Europejczyków posiada inteligentne produkty, a prawie 40% ma już inteligentny produkt oświetleniowy lub planuje go nabyć w najbliższej przyszłości. Ponadto prawie połowa konsumentów końcowych już poprosiła instalatora o zamontowanie produktów typu Smart Home.

Fot. 1 W ofercie inteligentnych opraw i pasków LED SMART+ WiFi znajdują się zarówno produkty do zastosowań wewnętrznych jak i zewnętrznych Fot. 1 W ofercie inteligentnych opraw i pasków LED SMART+ WiFi znajdują się zarówno produkty do zastosowań wewnętrznych jak i zewnętrznych

Inteligentne oświetlenie odgrywa kluczową rolę w pomieszczeniach codziennego użytku w koncepcji Smart Home, zwłaszcza teraz w czasach pandemii kiedy wiele firm wprowadziło pracę zdalną, potrzebujemy w mieszkaniach dobrego oświetlenia bardziej niż kiedykolwiek. Z jednej strony mamy potrzebę zaprojektowania przytulnego domu oraz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa, z drugiej stworzenia stanowiska pracy z oświetleniem, które także wpływa na naszą efektywność. Często jedno pomieszczenie służy nam do różnych celów: relaksu, pracy, zabawy – dobrze mieć możliwość łatwego dopasowania do tych zastosowań odpowiedniego oświetlenia.
Czy to wygoda, poczucie bezpieczeństwa, możliwość korzystania z wyboru inteligentnych funkcji, czy przyjemność wynikająca z konfigurowania oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego – oczekiwania klientów odnośnie inteligentnego oświetlenia są bardzo różne. Rozwiązania oświetleniowe SMART+ spełniają te wszystkie oczekiwania w najlepszy możliwy sposób.

Trzy możliwości sterowania oświetleniem

Niektórzy klienci chcą sterować swoim oświetleniem za pomocą smartphone, inni preferują wygodne sterowanie za pomocą inteligentnych głośników i poleceń głosowych. Trzecia grupa pragnie zintegrować swoje inteligentne oświetlenie z kompleksowym systemem domu inteligentnego za pomocą bramki.
Dlatego w ofercie LEDVANCE można znaleźć trzy linie produktów oparte na różnych technologiach – każda z własną zalecaną metodą sterowania. Poszczególne linie są doskonale dostosowane do zalecanej przez nas metody sterowania.
W przypadku SMART+ ZIGBEE sterowanie produktami odbywa się za pomocą aplikacji i dodatkowej bramki. W tym systemie sterowania można podłączyć do 50 urządzeń.
Dla tych klientów, którzy chcą sterować swoim oświetlaniem za pomocą poleceń głosowych produkty SMART+ Bluetooth są dostosowane do współpracy z inteligentnym głośnikiem firmy Google. Budowanie sieci z każdym dodatkowym produktem podłączonym szeregowo jest możliwy za pomocą funkcji Bluetooth Mesh. Rozwiązanie oświetleniowe SMART+ WiFi to najprostsza droga do inteligentnego oświetlenia. Potrzebne są tylko: produkty SMART+ WiFi, router (który większość mieszkań już posiada), bezpłatna aplikacja LEDVANCE SMART+ WiFi – i można sterować oświetleniem mieszkania z każdego miejsca na świecie!
Portfolio produktów Smart+ WiFi firmy LEDVANCE oferuje szeroki asortyment, który zaspokoi różnorodne potrzeby klientów w różnych zastosowaniach - od salonu po kuchnię, a nawet umożliwia oświetlenie przestrzeni wokół domu, na tarasie czy balkonie. Niezależnie od tego, czy interesują Cię wysokowydajne lampy LED, elastyczne paski LED, czy eleganckie oprawy oświetleniowe LED, produkty do użytku wewnętrznego lub zewnętrznego – oferta produktów SMART+ WiFi jest szeroka i bardziej rozbudowana niż kiedykolwiek wcześniej. Aplikację SMART+ WiFi można również zintegrować z innymi aplikacjami – np. aplikacjami Google Home lub Amazon Alexa, umożliwiające sterowanie głosem za pomocą głośnika.

Fot. 2 Oświetlenie LED SMART+ WiFi umożliwia regulację strumienia świetlnego, zmianę barwy światła białego z barwy ciepłej na zimną (funkcja Tunable white) oraz zmianę barwy światła do wyboru spośród 16 milionów kolorów (RGBW). Fot. 2 Oświetlenie LED SMART+ WiFi umożliwia regulację strumienia świetlnego, zmianę barwy światła białego z barwy ciepłej na zimną (funkcja Tunable white) oraz zmianę barwy światła do wyboru spośród 16 milionów kolorów (RGBW).

Lampy LED SMART+ WiFi są bezpośrednimi energooszczędnymi zamiennikami tradycyjnych żarówek i można je stosować we wszystkich tradycyjnych oprawach oświetleniowych przeznaczonych do żarówek, nie ma konieczności wymieniania opraw czy instalacji. Lampy LED podzielone są na 3 podstawowe grupy: z możliwością regulacji strumienia świetlnego (DIM), z możliwością zmiany barwy wytwarzanego światła (temperatury barwowej światła, odcienia bieli) od ciepłobiałej do chłodnobiałej (Tunable White) oraz zmiany barwy wytwarzanego światła (RGB).
W ofercie inteligentnych opraw i pasków LED SMART+ WiFi można znaleźć zarówno produkty do zastosowań wewnętrznych jak i zewnętrznych, wszystkie z możliwością regulacji strumienia świetlnego, zmiany barwy światła białego z barwy ciepłej na zimną (funkcja Tunable white) oraz zmiany barwy światła do wyboru spośród 16 milionów kolorów (RGBW).
Portfolio inteligentnych produktów do mieszkań to ponad 150 produktów, które umożliwią łatwe tworzenie różnych scenariuszy świetlnych: przyciemnionych, relaksujących od ciepłej do aktywującej chłodnej białej barwy światła czy też światła kolorowego do wyboru spośród 16 milionów barw za pomocą lamp LED, opraw lub pasków LED.
Do głównych zalet i możliwości sterowania inteligentnymi źródłami światła technologią SMART+ WiFi można zaliczyć: szybką komunikację, brak bramki, szybka i prosta instalacja, możliwość sterowania z dowolnego miejsca na świecie.

Więcej informacji na stronie
www.ledvance.plx