Pracownicy to najwyższa wartość każdej firmy. To nie ulega najmniejszej wątpliwości. O nikogo pracodawca nie powinien tak dbać, jak właśnie o nich. I nie chodzi tutaj wyłącznie o wynagrodzenie, premie, dodatki i różnego rodzaju motywatory do pracy. Równie ważne są tak podstawowe potrzeby pracownika, jak odpowiednie ubranie robocze. BHP to podstawa efektywnej, bezpiecznej i skutecznej pracy, a odzież robocza w zawodzie elektryka jest ogromnie ważna.

Jak ubrać pracownika?
  1. Odzież robocza dla elektryka
  2. Bezpieczeństwo ponad wszystko

Odzież robocza dla elektryka

Firma budowlana nie tylko murzami stoi. Równie ważnym zawodem są elektrycy, o których odpowiedni ubiór należy szczególnie zadbać. Dlaczego? Ponieważ to właśnie oni wykonują niezwykle niebezpieczne prace wymagające wiedzy, doświadczenia i koncentracji, a jeden błąd przy ich wykonywaniu może wiele kosztować. Bezpieczeństwo buduje się także poprzez komfort pracy, dlatego niezależnie, czy kupuje się dla pracownika ubranie robocze ocieplane czy też lżejszą jego wiosenno-letnią wersję, należy postawić przede wszystkim na jakość materiału, jego trwałość. Pracownik musi mieć zapewniony komfort ruchu, nieograniczoną swobodę. Ubranie nie może go krępować, ani powodować innego dyskomfortu, bo to z kolei może przełożyć się na dekoncentrację. A ta w zawodzie elektryka może mieć bardzo poważne konsekwencje.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Odwiedzając sklep BHP, należy pamietać o najczęstszych zagrożeniach w pracy elektryka. Są to przede wszystkim niebezpieczeństwa wynikające z porażenia prądem elektrycznym i poparzeń energią termiczną łuku elektrycznego. Zagrożenie stanowi także wysoka temperatura powstała przy zwarciach. Kupując odzież dla elektryka dobrze jest więc postawić na odzież o właściwościach elektrostatycznych. Powinna ona także dokładnie przykrywać większą część ciała pracownika. Koszula powinna być zawsze z długim rękawem, a spodnie nie powinny odsłaniać kostek. Kurtka lub kombinezon to najlepsze rozwiązania, gwarantujące najwyższe bezpieczeństwo. Mają one jeszcze jeden plus, na który zwracają uwagę specjaliści z https://www.robartbhp.pl/, to duże i wygodne kieszenie. Dzięki nim fachowiec wszystkie narzędzia ma pod ręką i nawet jeśli pracuje w ograniczonej przestrzeni, może mieć ze sobą wszystko, co jest mu niezbędne do pracy. Przepisy dokładnie nie precyzują tego, jak ma wyglądać ubranie dla pracownika, natomiast warto, aby pracodawca do tego typu zakupów podszedł z należytą rozwagą i świadomością znaczenia odzieży dla bezpieczeństwa i komfortu pracownika.x