Firma Fronius stawia na jakość i jest znana z najlepszego serwisu na rynku. Wraz z nową generacją falowników całkowicie na nowo przemyślano również uruchamianie, monitorowanie i obsługę posprzedażową. Efektem są trzy użyteczne aplikacje dla instalatorów, techników serwisowych i klientów końcowych.

Monitorowanie i zarządzanie instalacjami fotowoltaicznymi dzięki aplikacjom Fronius Bezpośrednie wsparcie podczas lokalizacji usterek na miejscu dzięki aplikacji Solar.SOS — przez całą dobę: oszczędność czasu i mniejsze koszty!

Firma Fronius poszerzyła paletę swoich sprawdzonych narzędzi online i uzupełniła je o przydatne nowe funkcje. Wsparcie podczas serwisu jest jeszcze szybsze, wydajniejsze i zapewnia oszczędność na kosztach. Nowe aplikacje umożliwiają korzystanie z tych narzędzi zawsze i wszędzie.

Aplikacja Solar.start — wystarczą 3 kroki i falownik zaczyna pracę

Dzięki aplikacji Solar.start uruchamianie wszystkich falowników firmy Fronius staje się dziecinnie proste. Wykonując zaledwie trzy czynności, instalator łączy się z Internetem, konfiguruje urządzenie i na koniec integruje falownik z Solar.web z portalem do monitorowania instalacji fotowoltaicznych. Odbywa się to szybko i wywołuje wrażenie profesjonalizmu na klientach. Ponadto aplikacja daje dostęp do użytecznych platform, jak Solar.web lub Solar.SOS.

Aplikacja Solar.web — instalacja PV zawsze pod kontrolą

Oprócz sprawdzonego systemu zarządzania energią i narzędzia monitorującego Solar.web, firma Fronius udostępnia teraz także aplikację Solar.web. Dzięki jasno i przejrzyście zaprojektowanemu interfejsowi, użytkownik może śledzić przepływy, uzyski i zużycie energii w swojej elektrowni słonecznej. Widzi zużycie energii na potrzeby własne, stopień autarkii lub dowiaduje się, ile zaoszczędził pieniędzy i jak bardzo zmniejszył emisję CO2. Aplikacja Solar.web umożliwia właścicielowi instalacji PV trzymanie 24 godzin słońca dosłownie we własnych rękach i kontrolowanie pracy swojej instalacji fotowoltaicznej.

Monitorowanie i zarządzanie instalacjami fotowoltaicznymi dzięki aplikacjom Fronius Trzy czynności w dwie minuty: dzięki aplikacji Solar.start tyle potrzeba, aby uruchomić falownik

Aplikacja Solar.SOS — jeszcze szybsza obsługa serwisowa

Do końca 2020 r. rozwiązywanie problemów na miejscu będzie znacznie łatwiejsze dzięki wszechstronnemu narzędziu serwisowemu Solar.SOS i aplikacji Solar.SOS. Technik serwisowy po prostu wprowadza numer seryjny oraz wyświetlony kod statusu na smartfonie lub laptopie i natychmiast otrzymuje instrukcję rozwiązania problemu. Dodatkowo dla wszystkich urządzeń firmy Fronius można wyświetlić techniczne pliki wideo oraz instrukcje instalacji i obsługi. Jeżeli konieczna jest naprawa lub wymiana poszczególnych komponentów, zamówienie odbywa się bezpośrednio w aplikacji Solar.SOS — bez czekania w kolejce lub ponoszenia opłat telefonicznych. Tak samo odbywa się obsługa otwartych spraw serwisowych i zarządzanie wieloma kontami oraz urządzeniami z tego samego konta — wygodnie i z oszczędnością czasu.

Monitorowanie i zarządzanie instalacjami fotowoltaicznymi dzięki aplikacjom Fronius Klienci końcowi dzięki aplikacji Solar.web mają „w ręku” swoją elektrownię słoneczną i zawsze, w wygodny i przejrzysty sposób, widzą liczne parametry przesyłane na żywo lub uszeregowane według miesięcy albo lat.

Zespół działu wsparcia technicznego oczywiście dalej służy radą i pomocą, z jednej strony za pośrednictwem infolinii dostępnej w normalnych godzinach pracy, a z drugiej dzięki nowej funkcji wysyłania wiadomości w aplikacji, która jest dostępna w systemie 24/7. „Nowa aplikacja zapewnia wsparcie techniczne przez całą dobę, aby instalatorzy mogli świadczyć swoim klientom usługi najwyższej jakości. Wtedy nawet sprawa serwisowa będzie pozytywnym doświadczeniem dla klienta końcowego”, stwierdza Stephan Holzinger, kierownik działu pomocy technicznej w firmie Fronius International GmbH.

Nowe aplikacje firmy Fronius są dostępne w Google Play Store i Apple Store.

Fachowy Elektryk poleca

Gdzie zamówić?

Jesteś zainteresowany podobnymi produktami lub usługami?
Kliknij w wybraną wizytówkę, żeby dowiedzieć się więcej.x