Propozycja firmy ZAMEL w zakresie automatyki budynkowej poszerzona została o ponad 20 urządzeń. Wśród nowości są przekaźniki bistabilne, automatyczne przełączniki faz, ściemniacze oświetlenia, seria sterowników rolet, a także programatory astronomiczne dwukanałowe.

Nowości w ofercie automatyki budynkowej EXTA firmy ZAMEL

Sterowniki rolet

Nowe konstrukcje sterowników rolet dostosowane są do sterowania napędami zasilanymi napięciem 230 V lub niskim napięciem 12–24 V. Urządzenia występują w obudowach przystosowanych do montażu w puszce elektroinstalacyjnej lub na szynie TH35. Sterowniki mają wejścia do sterowania lokalnego oraz centralnego. Sterowanie lokalne może być realizowane za pomocą przycisku pojedynczego lub podwójnego. Urządzenia przystosowane są do współpracy z systemami alarmowymi – po podaniu na stałe sygnału na zaciski centralne sterujące zamykaniem rolet (poprzez centralę alarmową) sterowniki zamykają rolety i blokują możliwość ich otworzenia do czasu, gdy centrala alarmowa nie wyłączy sygnału z zacisków sterujących. Sterowniki mogą być grupowane ze sobą przy zastosowaniu separatorów wejść typu SEM-01.

Nowości w ofercie automatyki budynkowej EXTA firmy ZAMEL

Automatyczny przełącznik faz APM-20

Automatyczny przełącznik faz typu APM-20 to uproszczona wersja automatycznego przełącznika faz typu APM-10. Urządzenie ma fabrycznie skonfigurowane optymalne ustawienia i reaguje w przypadku spadku lub zaniku napięcia na danej fazie, co zapewnia stałe zasilanie obwodów jednofazowych

Przekaźnik czasowy do rozruchu silników w układzie gwiazda-trójkąt PCM-08

Przekaźnik czasowy w postaci przełącznika gwiazda-trójkąt służy do sterowania procesem rozruchu silnika, przełączając po odliczeniu nastawionych czasów uzwojenia silnika z konfiguracji gwiazdy w trójkąt. Urządzenie ma kompaktową 1-modułową obudowę. Na przednim panelu znajdują się potencjometry do nastawy czasu pracy w układzie gwiazdy i czasu przełączania przekaźnika w układ trójkąta. Diody LED informują o stanie urządzenia.

***

Na załączonych fotografiach przedstawiono przykładowe cztery aparaty z serii Exta firmy ZAMEL.

www.zamel.comx