Finder jest producentem komponentów do automatyki przemysłowej i domowej. Przy tworzeniu naszych produktów wyznaczamy sobie wysokie cele, zarówno jeśli chodzi o ich niezawodność jak i prostotę użytkowania.

YESLY – czas na komfort w Twoim domu

Wierzymy, że komfortowe życie powinno być dla każdego. Idąc naprzeciw wymaganiom użytkowników naszych komponentów, połączyliśmy doświadczenie z przemysłu i wieloletnią praktykę w automatyce budynkowej. Stworzyliśmy prosty w użytkowaniu i konfiguracji system inteligentnego domu. Yesly to nie tylko produkty pozwalające zautomatyzować dom i mieszkanie.

Czy YESLY jest dla Ciebie?

YESLY daje wolność. Możesz rozpocząć już od jednego elementu, aby następnie zwiększając ich ilość, rozszerzyć działanie systemu na cały dom. Podłącz komponenty YESLY do istniejącej instalacji bez kosztownych remontów i specjalnych magistrali sterowniczych. Cała komunikacja ze smartfonem i bezprzewodowymi przyciskami odbywa się za pomocą bluetooth. Zastosowania YESLY są bardzo szerokie – możesz wykorzystać je do takich rzeczy jak:

  • płynne sterowanie poziomem oświetlenia w pokoju dziecka,
  • zdalne sterowanie oświetleniem w sypialni,
  • sterowanie oświetleniem w pokoju osoby chorej, za pomocą bezprzewodowego przycisku przy łóżku.

System sprawdzi się również w bardzo wymagających rozwiązaniach jak scenerie (sceny). Stwórz tryb pracy taki jak np. kinowy – po wciśnięciu jednego przycisku możesz opuścić rolety, wyłączyć lub ściemnić oświetlenie, włączyć rzutnik i opuścić ekran. Zastosowań jest wiele, a firma Finder pomoże Ci w realizacji Twoich marzeń.

YESLY – czas na komfort w Twoim domu

Konfiguruj i steruj za pomocą swojego telefonu

Jak zarządzać YESLY? To proste! Potrzebujesz tylko smartfona z systemem Android lub IOS. Konfiguracja odbywa się za pomocą aplikacji Finder Toolbox, a użytkowanie za pomocą Finder Yesly. Możesz podzielić cały swój dom na pokoje. Każdy z użytkowników może sterować całością domu, lub tylko wybranymi pokojami albo strefami. Uwolnij się od centralek smart home, w YESLY nie występują elementy pośredniczące, możesz sterować wszystkim, co jest w zasięgu twojego telefonu. Dzięki zastosowaniu bluetooth 4.2 nie musisz martwić się o ilość fal elektromagnetycznych w Twoim mieszkaniu. Komunikacja odbywa się tylko wtedy gdy wysyłasz polecenie do urządzenia wykonawczego.
Umożliwienie dostępu do systemu innym użytkownikom jest łatwe. Zainstaluj aplikację Finder YESLY na kolejnym urządzeniu, zaloguj je i prześlij plan wpisując mail odbiorcy, podany w logowaniu nowego urządzenia, w swojej aplikacji. To proste!

YESLY – czas na komfort w Twoim domu

Mnogość zastosowań i prostota

YESLY to dwa elementy wykonawcze – aktuator i ściemniacz.
Aktuator (aktor) 13.72
Jest to urządzenie dwukanałowe – pozwala na niezależne sterowanie dwoma odbiornikami za pomocą zwykłych monostabilnych przycisków. Może jednak pełnić wiele funkcji. Koniec z dobieraniem elementu wykonawczego do konkretenego zadania – postawiliśmy na uniwersalność:

  • Włączanie i wyłączanie oświetlenia w ścianach
  • Sterowanie roletami
  • Automat do klatek schodowych
  • Podtrzymanie działania odbiornika na określony czas
  • Uruchomienie innych urządzeń elektrycznych

 

YESLY – czas na komfort w Twoim domu

Ściemniacz oświetlenia 15.71
Potrzebujesz przyjemniejszej atmosfery w pokoju? Oglądasz film? Chcesz zostawić delikatne oświetlenie w pokoju dziecięcym na czas zasypania i wyłączyć je jak pójdzie spać? Te funkcjonalności zapewni Ci nasz ściemniacz 15.71. Wystarczy podłączyć go do istniejącej instalacji i upewnić się, że źródła światła są ściemnialne.
Dołożyliśmy wszelkich starań aby zapomnieć o problemie mrużących „żarówek” przy niskim poziomie jasności. Możesz wybrać jeden z wielu dostępnych trybów ściemniania przy konfiguracji urządzenia, dostosowany do Twojego źródła światła. Można też ustawić tryb Automatyczny, wtedy ściemniacz nauczy się współpracować z Twoją „żarówką”.
Jest niezwykle wszechstronny i nadaje się do każdej aplikacji, ze ściemnianymi lampami LED i CFL, lampami halogenowymi, statecznikami elektronicznymi oraz wieloma innymi.

Parametry techniczne elementów wykonawczych 
13.72 – aktuator 15.71 – ściemniacz
-2 niezależne i programowane kanały
-2 styki zwierne 6 A -230 V AC
-Programowanie przez aplikację na smartfona z iOS lub Androidem
-2 wejścia włączników instalacyjnych (jedno na kanał)
-Do 5 podświetlanych przycisków
-Zasilanie 230 V AC (50 / 60Hz)
-Kompatybilny z gniazdami i przełącznikami ściennymi
-Kompatybilny z bezprzewodowymi przyciskami Bluetooth
-Komunikacja Bluetooth
-1 wyjście 100 W LED, 200 W halogen
-7 funkcji
-Sterowanie zboczem narastającym lub opadającym
-Zabezpieczenie przed przegrzaniem i zwarciem
-Programowanie przez aplikację na smartfona z iOS lub Androidem
-Zasilanie 230 V AC (50 / 60Hz)
-Kompatybilny z bezprzewodowymi przyciskami Bluetooth
-Kompatybilny z gniazdami i przełącznikami ściennymi

Uwolnij się od kosztownych remontów

YESLY to nie tylko elementy wykonawcze. To też bezprzewodowe i bezbateryjne przyciski. Jeśli pojawi się potrzeba dodania wyłącznika, to można to zrealizować instalując przycisk BEON. Nie musi być przytwierdzony do żadnej powierzchni. Jest dostępny w dwóch kolorach – czarnym i białym.

YESLY – czas na komfort w Twoim domu

Dzięki magnetycznej podstawce możesz zainstalować go na lodówce, przy szafce albo na lampie, którą zamierzasz sterować. W zestawie znajduje się też specjalna magnetyczna nalepka. Można dzięki niej przytwierdzić bezprzewodowy przycisk do niemetalicznych powierzchni.
Dostępne są dwa warianty wykonania: dwuprzyciskowy i czteroprzyciskowy. Pozwalają one na realizację wielu funkcji. Możemy swobodnie przydzielać zadania dla klawiszy. Nic nie stoi na przeszkodzie aby jeden z nich odpowiadał za konkretny obwód np. włączenie i wyłączenie światła, drugi za współpracę z obwodem ściemnialym, trzeci za sterowanie roletami, a czwarty był przypisany do scenerii (sceny) np. wyłączenie całego oświetlenia w domu i opuszczenie rolet.
Niebieski otok przycisku może zostać wymieniony na jeden z trzech innych dostępnych kolorów, które znajdują się standardowo w opakowaniu z przyciskiem BEON.

YESLY – czas na komfort w Twoim domu

Zapomnij o wymianie baterii – przycisk Findera nie wymaga ich do pracy

Dla zwolenników klasycznego wzornictwa, jest też dostępna inna obudowa, która przypomina zwykłe łączniki. Funkcjonalności pozostają bez zmian. Można dzięki nim. bez kłopotu zainstalować je na ścianie, a ich wygląd przypominający klasyczny osprzęt pozwoli nam uniknąć remontów i kucia. Jak to miałoby miejsce w klasycznych łącznikach przewodowych.
Twój dom zapewni Ci teraz wyjątkowy komfort, a przyciski mogą być w dowolnych miejscach, spełniając oczekiwane zadania.

YESLY – czas na komfort w Twoim domu

YESLY może być niewidoczne

Elementy wykonawcze mogą zostać obsadzone w ramkach, lub pracować w puszkach elektroinstalacyjnych, dzięki dwóm systemom obudowy. Pierwszy z nich dostosowany jest do włączników typu „włoskiego”, a drugi, najbardziej popularny w Polsce, to system montażu osprzętu w puszkach fi 60 mm. Ten właśnie system pozwala na to, że rozwiązania inteligentnego domu mogą być zupełnie niewidoczne dla oka.
Całość sterowania bezprzewodowego można zrealizować za pomocą telefonu, a dom wyposażyć w monostabilne łączniki przewodowe podłączone do modułów YESLY. Zapewni to klasyczny wygląd i funkcjonalność, ale jednocześnie nowoczesność i wygodę.
System Finder YESLY nie wymaga prowadzenia specjalnych przewodów sterowniczych w ścianach, bez wygórowanych kosztów można go zainstalować w istniejącej już instalacji elektrycznej. Dzięki swojej konstrukcji nie musi być instalowany w specjalnych rozdzielnicach schowanych np. w garażu.
Jeśli to co widzisz działa, to znaczy, że niewidoczne spełnia swoją rolę.

Stanisław Rak
Finder Polska

www.findernet.com

 x