Większość systemów smart home oferowanych na polskim rynku, wymaga ogromu prac przygotowawczych na etapie wykańczania mieszkania, a co jeśli mamy gotowy dom, mieszkanie czyteż apartament i chcielibyśmy zmienić go w smart?

switch to the future yesly czyli jak szybko i latwo zrobic smart home

Wizja przerabiania instalacji elektrycznej i prowadzanie dodatkowych obwodów sterowniczych wcale nie zachęca do zmian. Odpowiedzią i rozwiązaniem problemu na ograniczenie pracy i kosztów modernizacji jest system rozproszony, czyli małe aktuatory komunikujące się między sobą. System Finder YESLY nie wymaga prowadzenia specjalnych przewodów sterowniczych w ścianach, bez wygórowanych kosztów można go zainstalować w istniejącej instalacji elektrycznej. Dzięki swojej konstrukcji nie musi być instalowany w specjalnych rozdzielnicach schowanych np. w garażu. YESLY pracuje w systemie rozproszonym, bez trudu ww puszcze montażowej fi 60, podwieszonym suficie, czy też oprawie oświetleniowej. Takie proste i użytkowe rozwiązanie daje nam niesamowicie wiele możliwości zamienienia w łatwy i prosty sposób naszego domu czy też mieszkania w wymarzony smart home. W praktyce: Aktuator możemy załączyć za pomocą klasycznego przycisku dzwonkowego połączonego przewodem lub bezprzewodowo przy użyciu aplikacji lub przycisku typu BEYON. BEYON firmy Finder to bezprzewodowy i innowacyjny pilot do systemu YESLY, który przy pomocy aplikacji może zostać sparowany z danym urządzeniem, aby sterować jego działaniem. Można nim kontrolować także szereg urządzeń aktywując zaplanowane scenariusze zdarzeń. Przykładowy scenariusz: światła za pomocą ściemniaczy przygasają, rolety zjeżdżają w dół robiąc tryb kinowy w mieszkaniu.

switch to the future yesly czyli jak szybko i latwo zrobic smart home2

A co z kontrolą domu z dowolnego miejsca na świecie?

Do całego systemy możemy dołożyć Finder GATEWAY’a, który komunikuje się z aplikacją przez internet, Finder GATEWAY współpracuje z Google Home i Amazon Alexa. Pozwoli nam to na włącznie lub wyłączenie światła, zamknięcie rolet już podczas podróży, czy też będąc na wakacjach. Aplikacja użytkowa jest wyjątkowo prosta w obsłudze i czytelna. Możemy zaprogramować kilka scenariuszów i już po jednym kliknięciu zamienić nasze mieszkanie, np. w salę kinową. Jest to proste i intuicyjne, na bieżąco można zmieniać i dostosowywać scenariusze do naszych preferencji.

switch to the future yesly czyli jak szybko i latwo zrobic smart home3

Podsumowując, dlaczego wybrać system YESLY?

  • Jest łatwy w użyciu i umożliwia zintegrowanie w istniejących już instalacjach elektrycznych, bez konieczności prowadzenia inwazyjnych i kosztownych prac.
  • System jest także wszechstronny. Możesz wybrać urządzenia, którymi chcesz sterować i zarządzać nimi przez aplikację mobilną na smartfonie lub za pomocą bezprzewodowego przycisku BEYON.
  • Ponadto, dzięki BLE (Bluetooth Low Energy) możesz połączyć elementy swojego domu i przy zużyciu minimalnej ilości energii, przesłać większą ilość danych.
  • Finder YESLY jest rozwiązaniem o wysokim stosunku korzyści do ceny, jednocześnie idealnym do osiągnięcia komfortu, jakiego oczekujesz w domu. Zachęcam do śledzenia nas na naszym Facebooku i Linkedinie, a także do bezpośredniego kontaktu, pracownicy firmy Finder Polska pomogą przy odpowiednim doborze produktu jak i programowaniu.

Maciej Burnus
Regionalny Kierownik Techniczno-Handlowy
w FINDER Polska Sp. z o.o.x