Obecnie budowane domy i mieszkania standardowo zawierają wiele elementów elektronicznych, które wymagają odpowiednich urządzeń sterujących, takich jak panele, różnego rodzaju piloty, centralki, włączniki czy aplikacje mobilne. Znaczna część tych rozwiązań działa autonomicznie, wiele czujników jest dublowanych, nie jest wykorzystywany cały potencjał rozwiązań oraz nie potrafią one ze sobą współpracować. Ma to niestety wpływ nie tylko na komfort, ale także na koszty użytkowania takiej inwestycji.

Fot. 2. Moduł serwera MSERV-4s to najnowszy moduł zdalnego zarządzania systemem Ampio Smart Home wyposażony w wiele dodatkowych funkcji. Serwer to moduł bazowy- nie jest to jednostka centralna. Łączy ze sobą wszystkie elementy systemu dostarczając niezliczonych możliwości i przede wszystkim umożliwia kontrolę całości systemu za pomocą aplikacji mobilnej lub jej wersji w przeglądarce. Fot. 2. Moduł serwera MSERV-4s to najnowszy moduł zdalnego zarządzania systemem Ampio Smart Home wyposażony w wiele dodatkowych funkcji. Serwer to moduł bazowy- nie jest to jednostka centralna. Łączy ze sobą wszystkie elementy systemu dostarczając niezliczonych możliwości i przede wszystkim umożliwia kontrolę całości systemu za pomocą aplikacji mobilnej lub jej wersji w przeglądarce.

Często nie mamy czasu, a nawet chęci korzystać z większości posiadanych urządzeń, takich jak sprzęty Audio&Video, klimatyzacje, rekuperacje, alarmy, kamery, domofony, mechanizmy bram czy artykuły gospodarstwa domowego oraz rozwiązania IoT. Obecnie wszystkie urządzenia tego typu wymagają odrębnego elementu sterującego czy aplikacji, która niestety często, kiedy jest potrzebna, wymaga aktualizacji lub zalogowania do usługi. Dzięki inteligentnym instalacjom, które obecnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem, możliwe jest integrowanie wszystkich elementów oraz poszczególnych systemów. Takie rozwiązanie umożliwia uzyskanie efektu synergii, znaczące podniesienie poziomu komfortu oraz uzyskanie oszczędności. Ważnym aspektem dla Inwestora jest też fakt, iż odpowiednia instalacja wyposażona w rozwiązanie „smart” podnosi wartość inwestycji, jej atrakcyjność, a przede wszystkim sprawia, iż jest ona zgodna z nowoczesnymi standardami.

Uwaga czytelników Fachowego Elektryka powinna zostać skierowana na najbardziej rozbudowanym, przewodowym polskim systemie inteligentnego domu Ampio Smart Home. Obecnie to ponad 70 różnych elementów dostarczających ogrom funkcjonalności. Rozwiązania Ampio są ciągle rozwijane, nadążają za stale pojawiającymi się potrzebami naszych klientów. Dzięki bliskiej współpracy z instalatorami wiele nowych pomysłów oraz ulepszeń pojawiających się podczas wdrożeń jest implementowana na stałe do systemu. Zespół Ampio tworzy system i rozwija go w 100% w Polsce, uwzględniając realia, doświadczenia instalatorów i potrzeby naszego polskiego rynku, śledząc i analizując jednocześnie trendy światowe. W Ampio bardzo dużą uwagę skupiamy na integracjach, bez których w dzisiejszych czasach ciężko mówić o nowoczesnym i inteligentnym domu. Dzięki zastosowaniu popularnych standardów komunikacyjnych, m.in. takich jak KNX, Dali, RS232, RS485, MQTT, ModBus, LAN, LoRa, Z-Wave, En- Ocean, integracje mogą być zaawansowane i bardzo szybkie w działaniu. Dla instalatora to gwarancja dobrych realizacji i pozyskania zadowolonych klientów.

Fot. 1. Ampio Smart Home, to najbardziej rozbudowany przewodowym polski system inteligentnego domu. Fot. 1. Ampio Smart Home, to najbardziej rozbudowany przewodowym polski system inteligentnego domu.

Niezawodność systemu uzyskujemy dzięki wieloletniemu doświadczeniu budowania rozwiązań bazujących na technologii CAN firmy BOSCH. Jest to podstawa naszych rozwiązań. Jesteśmy pewni naszych produktów, dlatego zawsze udzielamy 5-letniej gwarancji na wszystkie moduły oraz panele produkowane przez Ampio. Zdecydowanie mocną stroną systemu jest jego rozproszona struktura eliminująca awaryjność systemu, a także dająca bardzo dużą szybkość działania. Magistrala tego typu to także odporność na zakłócenia oraz możliwość łatwej rozbudowy systemu (skalowalność). Stawiamy również na wygodę w zarządzaniu systemem wykorzystując aplikację na urządzenia mobilne, eleganckie szklane panele, czujniki MSENS-2 (moduł pomiaru temperatury, wilgotności, ciśnienia, jakości powietrza, natężenia światła i hałasu, bramka in/out IR). Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę www.ampio.pl lub bezpośrednio do regionalnych dystrybutorów.

Zapraszamy do zarejestrowania się na cykl szkoleń online, dzięki którym w prosty sposób można zostać Certyfikowanym Instalatorem Ampio. W dzisiejszych czasach warto podążać za trendami, jakie kształtuje obecnie rynek instalacji elektrycznych. Warto być na bieżąco, dzięki czemu łatwiej jest rozwijać swój biznes. W natłoku wielu rozwiązań oraz konkurencji trzeba wiedzieć, jak wyróżnić swoje usługi. Z instalacją opartą o Ampio dostarczenie rozwiązania, które podniesie znacznie komfort, bezpieczeństwo, zapewni integracje oraz ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania, jest o wiele łatwiejsze. Warto w swoich ofertach proponować wyższy standard przy zachowaniu rozsądnego budżetu. Dzięki naszemu rozwiązaniu przedstawienie skalowalnej oferty gotowej do przyszłej rozbudowy jest możliwe dla każdego typu działalności związanej z instalacjami elektrycznymi. Ampio Smart Home znajduje zastosowanie w mieszkaniu, domu, biurze, hotelu, hali przemysłowej (produkcyjnej) czy inwestycji deweloperskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z proponowanym przez nas procesem szkoleniowym. Jest to prosta procedura, dostosowana do aktualnych potrzeb naszych partnerów. Aby zostać instalatorem Ampio, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie www.ampio.pl/wspolpraca-instalator/.

Fot. 3. Wszystkie moduły i panele produkowane przez Ampio charakteryzują się wysoką jakością i objęte są 5-letnią gwarancją.Fot. 3. Wszystkie moduły i panele produkowane przez Ampio charakteryzują się wysoką jakością i objęte są 5-letnią gwarancją.

Po przesłaniu zgłoszenia zostaje aktywowane pierwsze szkolenie podstawowe, zawierające około 7 godzin materiałów. Składa się ono z cyklu filmików, w których instalator znajduje informacje nt. struktury systemu, poszczególnych elementów oraz wskazówek związanych z realizacją instalacji. Cześć materiału kończy się pytaniami, na które należy poprawnie odpowiedzieć.

Kolejnym etapem jest możliwość przystąpienia do następnego poziomu szkolenia. Szkolenie II stopnia wymaga posiadania części elementów systemu. Dla osób, które są zainteresowane tym etapem, możliwe jest wypożyczenie walizki szkoleniowej lub nabycie zestawu startowego. Do zaliczenia tego etapu konieczne jest przesłanie warunków konfiguracyjnych systemu, które tworzy się w trackie przerabiania kolejnych modułów. Po zaliczeniu zadań instalator otrzymuje certyfikat ukończenia kursu oraz dostęp do strefy instalatora i zamkniętego forum.

Istnieje także możliwość zapisania się na szkolenia stacjonarne dla instalatorów preferujących tego typu szkolenia. Na naszej stronie znajdują się odpowiednie informacje oraz dane kontaktowe do dystrybucji, która organizuje cykliczne szkolenia na terenie poszczególnych województw.

Ważnym elementem współpracy jest wsparcie dla instalatorów w przygotowywaniu wycen, realizacji projektów, a także podczas spotkań z klientami.

Ważne!
Aby zostać instalatorem Ampio wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.ampio.pl/wspolpraca-instalator/ Dostępne są zarówno szkolenia on-line jak i stacjonarne.

Proces szkoleniowy Instalatorów Ampio jest ciągły i szybko przekształca się we współpracę bezpośrednią na poziomie instalator-dystrybutor. Przynosi to wielowymiarowe korzyści obu stronom i rzeszom zadowolonych klientów, co najbardziej napędza nas do działania. Biorąc pod uwagę obecne czasy pandemiczne, rozwój w kierunku inteligentnych instalacji jest właściwy, a bieżąca sytuacja znacznie spotęguje ilość zainteresowanych inteligentnymi rozwiązaniami. Większość z nas oraz naszych Klientów została zamknięta w swoich domach, mieszkaniach, które z dnia na dzień musiały stać się biurem, szkołą, salą do fitnessu, miejscem odpoczynku. Biorąc pod uwagę trendy w rozwoju instalacji, mnogość urządzeń używanych na co dzień oraz tego, jak wiele zmieniło się lub zmieni w naszym życiu z powodu pandemii, Inwestorzy nieustannie szukają nowych rozwiązań umożliwiających podniesienie standardu i komfortu bytowania. W dzisiejszych czasach nowo budowane lub remontowane inwestycje wymagają z wielu względów nowoczesnych instalacji elektrycznych, aby spełnić wymagania Inwestorów. Ampio Smart Home odpowiada na te potrzeby, zapewniając wiele lat bezawaryjnej pracy.x