Solidarni z UKRAINĄ!

Fronius, wiodąca firma w branży fotowoltaicznej, oraz Grenton, polski producent systemu automatyki domowej, rozpoczęli współpracę od integracji systemów smart home i PV. Ich połączenie zapewnia oszczędności dzięki darmowej energii słonecznej i inteligentnemu zarządzaniu tą energią.

Fronius i Grenton: tak się integruje smart home z PV

Fronius i Grenton to liderzy rynku, którzy myślą nie tylko o codziennych potrzebach swoich klientów, ale patrzą też w przyszłość z szeroko otwartymi oczami, szukając łatwych rozwiązań dla konsumentów. Proponowane przez te firmy technologie nie są już traktowane jako rozwiązania przyszłości, ale stają się powszechnie używane.

Co zyskuje użytkownik dzięki integracji falowników Fronius i Systemu Smart Home Grenton?

  • Racjonalne i pełne wykorzystanie 100% wyprodukowanej energii
  • Nadprodukcja energii wykorzystana przez urządzenia domowe i pompy ciepła
  • Pełna informacja w systemie smart home o statusie instalacji fotowoltaicznej
Maciej Piliński Dyrektor Sprzedaży Solar Energy Fronius PolskaMaciej Piliński Dyrektor Sprzedaży Solar Energy Fronius Polska

„Integracja elektrowni fotowoltaicznej z instalacją inteligentnego budynku pozwala na niezwykle zaawansowane algorytmy zarządzania produkowaną energią – mówi Maciej Piliński, Sales Manager jednostki biznesowej Solar Energy, Fronius Polska. „Połączenie systemów Fronius i Grenton to niewątpliwie kolejny krok na drodze do realizacji niezwykle ambitnej wizji naszej firmy: „24 godzin słońca”, której celem jest zaspokojenie z odnawialnych źródeł energii 100% potrzeb energetycznych ludzkości.”

Jak Fronius i Grenton pomagają instalatorom?

  • Przygotowana pełna dokumentacja integracji
  • Wspólna seria szkoleń dla instalatorów, w wybranych lokalizacjach w całej Polsce, poświęcona integracji systemów oraz zarządzaniu energią
  • Wsparcie przy wdrażaniu integracji Systemu Smart Home Grenton i falowników Fronius
Marek Polit Dyrektor Sprzedaży GrentonMarek Polit Dyrektor Sprzedaży Grenton

Marek Polit, Dyrektor Sprzedaży w Grenton powiedział: „Z myślą o instalatorach współpracujących z Grenton i Fronius przygotowaliśmy dokumentacje integracji z falownikiem Fronius Symo 8.2-3-M za pośrednictwem Fronius Solar API (JSON) oraz protokołu komunikacyjnego Modbus RTU. Instrukcje te są przejrzyste i pomagają odczytać przykładowe dane dotyczące generowanej mocy chwilowej, czy też całkowitej energii wytworzonej w ciągu dnia, roku oraz od początku działania instalacji. Instrukcje te będą przydatne również podczas integracji z innymi modelami falowników Fronius. Chętnie też pomożemy i odpowiemy na wszelkie pytania, nie tylko w trakcie szkoleń.”

Fotowoltaika i inteligentne domy są coraz bardziej popularne, to nie tylko rozwiązanie ekologiczne, ale także ekonomiczne. Co więcej, dzięki połączeniu sił, Fronius i Grenton zapewniają dwa komplementarne produkty, które można zaplanować na tym samym etapie podejmowania decyzji o budowie lub remoncie domu.

Więcej informacji na temat integracji oraz powiązanej dokumentacji jest dostępne na Forum Fronius oraz w Portalu Instalatorów Grenton.

Fachowy Elektryk poleca

Gdzie zamówić?

Jesteś zainteresowany podobnymi produktami lub usługami?
Kliknij w wybraną wizytówkę, żeby dowiedzieć się więcej.x