Firma „POKÓJ” S. E. posiada w swojej ofercie szeroką gamę przycisków sterowniczych i lampek sygnalizacyjnych, różnorodną pod względem materiału z jakiego zostały wykonane, sposobu montażuoraz funkcjonalności.

przyciski sterownicze nowej serii 627

Przyciski serii 627 wykonane są w całości z tworzywa i przystosowane są do montażu w znormalizowanych otworach 22,5 mm wykonanych w pulpitach o grubości blachy od 1 do 5,5 mm. Przyciski te mają budowę członową. Dostarczane są w postaci członów funkcjonalnych do samodzielnego montażu na pulpicie sterowniczym maszyny lub w szafie sterowniczej. Budowa członowa umożliwia dowolne konfigurowanie przycisków w zależności od potrzeb, a także wprowadzanie zmian w istniejących już obwodach elektrycznych.Napędy dostępne są w sześciu kolorach klawiszy oraz w ponad dwudziestu wykonaniach,które można podzielić w zależności od budowy i pełnionej funkcji na: kryte, wystające,podświetlane, załącz – wyłącz, podwójne,bezpieczeństwa, dłoniowe, pokrętne,z kluczem oraz joysticki – jedno, dwu i cztero położeniowe. Napędy blokowane są w otworze pulpitu lub kasety za pomocą na krętki co umożliwia szybkie i pewne mocowanie.Na tak przygotowany napęd zatrzaskiwany jest adapter. Właściwy montaż ułatwiają strzałki określające ich prawidłowe wzajemne położenie. Łączniki mocowane są do adaptera za pomocą zatrzasków.W przypadku przycisków podświetlanych należy dodatkowo zamocować pomiędzy łącznikami na pierwszym poziomie oprawę,w której znajduje się źródło światła w postaci diody LED w odpowiednim kolorze.Dostępne są następujące wartości napięć:12V AC/DC; 24V AC/DC; 110V AC/DCi 230V AC.

Dodatkowymi aparatami wykorzystującymi w swojej budowie przyciski 627 są kasety sterownicze N-526. Obudowy kaset wykonane są z tworzywa, aluminium lub ze stali nierdzewnej i mogą być stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynków, dając gwarancję szczelności IP65.

 Więcej informacji dostępne na stronie www.pokoj.com.pl