Ograniczniki przepięć z rodziny PV-SET i VAL-MS 1000DC oferowane przez firmę Phoenix Contact stanowią skuteczną ochronę systemów fotowoltaicznych przed przepięciami. W portfolio produktów znajdują się rozwiązania dla wszystkich tego rodzaju aplikacji. Zestawy ograniczników są fabrycznie zainstalowane w skrzynkach IP 65 dla wersji pasm ogniw baterii od jednego do pięciu i dla napięć do 1000V DC. Ogranicznik VAL-MS 1000DC może być również indywidualnie instalowany na szynie DIN NS 35 (TS35), dostępne są także wersje VAL-MS 600DC.

Ochrona instalacji fotowoltaicznej przed przepięciami

Wszystkie wersje są wtykowymi ogranicznikami przepięć czyli wyposażone są w wielopolową podstawkę i wkładki z elementami aktywnymi. Stan elementów wewnątrz wkładek jest monitorowany oraz przedstawiony optycznie. Dodatkowe możliwości zestawu to zaciski do zdalnej sygnalizacji stanu ograniczników, przyłącze do baterii słonecznych, wyłącznik generatora oraz złącza umożliwiające testowanie systemu – wyposażenie jest uzależnione od konkretnego typu urządzenia.

Liczba kanałów jest uzależniona od aplikacji do której urządzenie jest wykorzystane. Zaletą jest możliwość bezprzerwowego testowania stanu wkładek ograniczników. Badanie elektryczne wykonywane jest urządzeniem o nazwie CHECKMASTER a po badaniu pozostaje raport.

www.phoenixcontact.pl