Wszechstronny falownik hybrydowy GEN24 Plus uzupełnia portfolio firmy Fronius o rozwiązanie typu All-in-One zapewniające kompleksowe zasilanie własne przy użyciu energii pochodzącej ze słońca. Nowy akumulator BYD Battery-Box Premium ifalownik hybrydowy GEN24 Plus stanowią system gromadzenia energii, wyznaczający nowe standardy w dziedzinie wszechstronności iwydajności.

Falownik FRONIUS GEN24 PLUS

Rozwiązania do gromadzenia energii ze słońca, zapewniające maksymalny stopień zużycia własnego

Falowniki Primo GEN24 Plus (3do6kW) oraz Symo GEN24 Plus (6do10kW) będą dostępne od drugiego kwartału. Wszystkie falowniki hybrydowe GEN24 Plus będą przy tym seryjnie wyposażone wprzyłącze akumulatora, system zarządzania energią, monitorowanie i otwarte złącza. Akumulatory wysokonapięciowe BYD Battery-Box Premium można dostosować do indywidualnego zapotrzebowania za pomocą pojedynczych modułów. Zfalownikami GEN24Plus można łączyć następujące modele (1):

  • Battery-Box Premium HVS (5,12 to 10,24 kWh)
  • Battery-Box Premium HVM (11,04 to 22,08 kWh.)

Fronius GEN24 Plus to wszechstronny falownik hybrydowy ze zintegrowanym zasilaniem rezerwowym, a zatem oferuje najlepsze elastyczne rozwiązanie do zasilania energią słoneczną.Niezależnieod tego, czy jest on stosowany w fotowoltaice w połączeniu z systemami magazynowania energii, zasilania awaryjnego, ogrzewania czy e-mobilności, Fronius GEN24 Plus oferuje wyjątkową gamę rozwiązań i dlatego odgrywa wiodącą rolę w rewolucji energetycznej w domu.

“GEN24 Plus to naprawdę hybrydowy falownik, dzięki któremu — w połączeniu z BYD — będziemy realizować na całym świecie doskonałe rozwiązania do gromadzenia energii zarówno na rynku systemów jedno- jak i trójfazowych. Szczególną dumą napawają nas opcje zasilania awaryjnego z wykorzystaniem PV Point lub rzeczywistego zasilania awaryjnego — i to nie tylko w zastosowaniach trójfazowych, w których do dzisiaj utrzymujemy wyjątkową pozycję”,podkreśla Martin Hackl, Head of Solar Energy w Fronius International GmbH. “Dzięki temu jesteśmy pierwszą firmą, która przychodzi na myśl, gdy chodzi o rozwiązania do gromadzenia energii dostosowane do indywidualnych wymagań klientów”

Falownik FRONIUS GEN24 PLUS

Nowa generacja rozwiązań do gromadzenia energii ze słońca

Firmy Fronius i BYD prowadzą ścisłą współpracę w zakresie gromadzenia energii i rozwijają wydajne rozwiązania tego typu do zastosowań w gospodarstwach domowych i firmach. Wszystkie falowniki hybrydowe GEN24 Plus są fabrycznie wyposażone w przyłącze akumulatora, system zarządzania energią, monitorowanie i otwarte interfejsy do, przykładowo, przygotowywania ciepłej wody, urządzenia E-Auto Wallbox lub automatyki domowej. Będą one dostępne od drugiego kwartału 2020r. jako jednofazowy falownik Primo GEN24 Plus o klasach mocy od 3 do 6kW oraz trójfazowy Symo GEN24 Plus o klasach mocy od 6 do 10kW. Akumulatory BYD Battery-Box Premium składają się z pojedynczych modułów, które można dostosować do indywidualnego zapotrzebowania. Wspomniane akumulatory mogą być łączone z falownikami GEN24 w dwóch wersjach (2): Battery-Box Premium HVS od 5,12 do 10,24kWh oraz Battery-Box Premium HVM od 11,04 do 22,08kWh.

PV Point

PV Point gwarantuje podstawowe zasilanie rezerwowe. To gniazdo zasilane energią podczas przerw w dostawie prądu zapewnia, że ważne odbiorniki mogą nadal działać.Nawet bez akumulatora w systemie.

Niezwykle prosta instalacja i uruchomienie

  • Oszczędność czasu i kosztów montażu dzięki szybko mocującym śrubom 180º, zaciskom sprężynowym i łatwemu systemowi mocowania na ścianie
  • Przyjazny dla użytkownika kreator konfiguracji kompatybilny z dowolnym smartfonem lub tabletem
  • Łatwe uruchomienie w kilku krokach
  • Funkcja „kopiuj i wklej” dla łatwej konfiguracji
  • Otwarte interfejsy ułatwiają zintegrowanie komponentów innych firm, takich jak systemy automatyki domowej
Falownik FRONIUS GEN24 PLUS

Zasilanie awaryjne zapewniające maksymalną niezależność

Bezpieczeństwo energetyczne wfalownikach Fronius GEN24 Plus jest z jednej strony zapewniane przez zintegrowane podstawowe zasilanie awaryjne PVPoint, azdrugiej strony jest osiągane dzięki funkcji Multi Flow Technology.

Wydajny Symo GEN24 Plus połączony zakumulatorem oodpowiednich parametrach wyróżnia się pełnym zasilaniem awaryjnym (2). Umożliwia to stosowanie również, przykładowo, pomp ciepła, co zapewnia maksymalną niezależność ielastyczność.

Falownik FRONIUS GEN24 PLUS - Dane techniczne:

Dane techniczne Primo GEN24 Plus Symo GEN24 Plus
Liczba faz Jednofazowy 230 V Trójfazowy 230 / 400 V
Klasy mocy 3 / 3.6 / 4 / 4.6 / 5 / 6 kW 6 / 8 / 10 kW
Liczba trackerów MPP 2 2
Stopień ochrony IP 66 IP 66
Wymiary (wys. x szer. x głęb.) 528 x 474 x 164 mm 594 x 527 x 165 mm
Waga 16,6 kg 25 kg
Zakres napięcia wejściowego (Udc min- Udc max) 65 V - 600 V 80 V - 1.000 V

Więcej informacji
www.fronius.pl/solar/tauro

Fachowy Elektryk poleca

Gdzie zamówić?

Jesteś zainteresowany podobnymi produktami lub usługami?
Kliknij w wybraną wizytówkę, żeby dowiedzieć się więcej.x