Dobrze dobrany osprzęt elektroinstalacyjny powinien idealnie uzupełniać aranżację, uwzględniając jednocześnie kwestie bezpieczeństwa oraz ergonomii użytkowania. W tym kontekście zdecydowanie pozytywnie wyróżnia się nowa seria osprzętu BERG od Elektro-Plast Nasielsk. Cechuje ją m.in. niezawodność, funkcjonalność i łatwość montażu. Już od pierwszej chwili zyskujemy pewność, że to produkt klasy premium.

Kompaktowy i niezawodny – nowy osprzęt BERG od Elektro-Plast Nasielsk

Osprzęt BERG oznacza wysoką estetykę wykonania, trwałość i wytrzymałość. Seria ta jest bardzo uniwersalna – wpisuje się w potrzeby różnych inwestycji i zastosowań, zarówno obiektów mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Wyjątkowo przystępna jest także cena poszczególnych produktów, pozwalająca na obniżenie kosztów wykonania czy remontu instalacji.

Kompaktowy i niezawodny – nowy osprzęt BERG od Elektro-Plast Nasielsk Kompaktowy i niezawodny – nowy osprzęt BERG od Elektro-Plast Nasielsk

Do produkcji osprzętu BERG wykorzystano wysokiej jakości tworzywo termoplastyczne – poliamid PA6 – charakteryzujące się dużą wytrzymałością, odpornością na ścieranie i uderzenia. Jedną z zalet tej serii z pewnością jest też niewielki rozmiar osprzętu (wymiary 62 x 62 x 36 mm) – poszczególne łączniki i gniazda możemy z łatwością wkomponować w aranżację pomieszczenia, nawet jeśli dysponujemy bardzo ograniczoną ilością wolnej przestrzeni bądź mamy utrudniony dostęp do miejsca montażu. Producent, firma Elektro-Plast Nasielsk, dedykuje serię BERG również do montażu w zabudowie meblowej.

Osprzęt BERG jest ponadto wyposażony w niezawodne zaciski śrubowe (pojemność zacisków 2x2,5 mm2), które ułatwiają i przyspieszają montaż, a oprócz tego wpływają na poprawę bezpieczeństwa. Przewody do łączników i gniazd możemy wprowadzić od spodu lub z boku.

Co istotne, inwestor może zdecydować się na model ze specjalnymi przesłonami torów prądowych – czyli uchylającymi się tylko pod wpływem obu bolców wtyczki. Oznacza to, że najmłodsi domownicy nie mają szans na włożenie do gniazdka np. kredki, a rozwiązanie jest w pełni bezpieczne. Natynkowy osprzęt z serii BERG doskonale wpisuje się w wymagania, jakie stawia przed nami współczesna architektura wnętrz. Proste, niebanalne wzornictwo, klasyczny kształt, delikatnie zaokrąglone ranty, eleganckie, błyszczące wykończenie oraz subtelne kolory (biel).

Osprzęt BERG w skrócie:

 • produkt polski,
 • gniazda 16 A, wyłączniki 10A; 250V~,
 • montaż natynkowy,
 • możliwość montażu w zabudowie meblowej,
 • niewielki rozmiar (wymiary 62 x 62 x 36 mm),
 • osłabienie w dnie i ściankach do wyprowadzenia przewodów,
 • atrakcyjna cena,
 • materiał PA6 FR850,
 • dostępne kolory: biały, wykończenie: błyszczące,
 • zaciski śrubowe do 2,5 mm2,
 • gniazdo z uziemieniem francuskim i schuko,
 • dostępna wersja z przesłonami torów prądowych.

Opracowano na podstawie materiałów Elektro Plast

Fachowy Elektryk poleca

Gdzie kupić?

Jesteś zainteresowany podobnymi produktami?
Kliknij w wybraną wizytówkę, żeby dowiedzieć się więcej.