Jaką lampę sufitową wybrać?

Lampy sufitowe to standardowy element wyposażenia każdego pomieszczenia. Jak wybrać odpowiednią do salonu, łazienki, sypialni i kuchni? Czy postawić na modele klasyczne czy bardziej nowoczesne?

Każde wnętrze w domu ma inną specyfikę i inny wystrój, zatem lampa sufitowa musi być dobrana tak, by nie tylko oświetlać dane miejsce, ale też pasować do całej stylizacji. To świetny element dekoracyjny, dzięki któremu zwykły nudny sufit nabierze charakteru.

Lampa sufitowa zwykle znajduje się w centralnym miejscu na suficie, dzięki czemu światło pada równolegle na poszczególne obszary. W kuchni za to najczęściej umiejscawiamy ją nad stołem, ale nie jest to regułą. Kształt lampy i jej wielkość mają za to znaczący wpływ na sposób rozproszenia samego światła. Co więcej, dzięki nim można również nieco manipulować efektem wizualnym w danym pomieszczeniu. Odpowiednie oświetlenie potrafi coś uwypuklić lub odwrócić od czegoś uwagę.

Bez względu na to, do jakiego pomieszczenia poszukujemy lampy sufitowej, musimy ją wkomponować w cały wystrój. W sklepach znajdziemy multum propozycji zarówno w wersji klasycznej, jak i nowoczesnej. Zwłaszcza te drugie mogą zachwycić. Designerzy dali bowiem upust fantazji, w efekcie czego powstały modele często bardzo fantazyjne. Poza kształtem musimy także zdecydować, jaki kolor ma mieć lampa. Czy ma być jednobarwna, czy mienić się feerią kolorów?

W poszukiwaniach lampy sufitowej niekoniecznie trzeba w pierwszej kolejności zwracać uwagę na modele w konkretnej kolorystyce lub z konkretnymi zdobieniami. Można śmiało pójść inną drogą i rozglądać się w ofercie danego producenta. Dla użytkowników porównywarki cen Skąpiec.pl, którzy w ostatnim czasie poszukiwali tego typu oświetlenia, godne uwagi były przede wszystkim trzy marki: Italux, Massive, Kanlux.

Najpopularniejsi producenci lamp sufitowych

Lp. Nazwa producenta Ilość odsłon
1 Italux 27.59%
2 MASSIVE 24.14%
3 Kanlux 9.38%
4 Eglo 8.62%
5 Maxlight 6.03%
6 Reality 5.6%
7 Candellux 5.17%
8 Lemir 4.74%
9 Philips 4.42%
10 Markslojd 4.31%