Inteligentne oświetlenie to pojęcie, które słyszałeś pewnie nie raz. Jeśli nie wiesz o co dokładnie w tym chodzi – zostań tu i przeczytaj artykuł do końca. Może się bowiem okazać, że to idealne rozwiązanie właśnie dla ciebie? Czym jest, jak działa i dlaczego warto w nie zainwestować – odpowiedzi na wszystkie pytania poznasz czytając artykuł do końca.

5 powodów, dla których warto mieć inteligentne oświetlenie w domu

Inteligentne oświetlenie – co to jest?

Gdyby trzeba było określić czym jest inteligentne oświetlenie https://spectrumsmart.pl/ w trzech słowach byłyby to: bezpieczeństwo, oszczędność i wygoda. Jest ono integralną częścią tzw. "smart home", poprawiając znacząco komfort życia. Dodatkowo to rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne, pozwala więc zadbać o planetę i nie zrujnuje rachunkami za prąd.

Inteligentne oświetlenie – jak to działa?

Wbrew pozorom idea działania inteligentnego oświetlenia wcale nie jest skomplikowana. Polega ona na stworzeniu systemu zdalnego zarządzania oświetleniem w domu oraz poza nim. Urządzeniem, które pozwala nam trzymać nad wszystkim kontrolę jest laptop lub smartfon wyposażony w specjalną aplikację. Odpowiednio skonfigurowany system będzie w pewnym sensie myślał za nas, dostosowując oświetlenie np. do panujących warunków lub reagując na ruch. To znaczy, że światło zapali się w momencie gdy wejdziesz do danego pomieszczenia, co jest ogromną wygodą zwłaszcza w nocy, bo oszczędzi ci nerwowego szukania włącznika w ciemności. System może również sam uruchomić światło np. na podjeździe lub w ogrodzie, jeśli uzna, że jest zbyt ciemno i, że dany obszar wymaga doświetlenia.

Inteligentne oświetlenie – dla kogo?

Jeśli zdarza ci się zapomnieć wyłączyć światła, w nocy często wstajesz i w ciemności potykasz się o różne przedmioty lub nie możesz trafić do łazienki, żeby wyłączyć lampę w salonie musisz wykonać niemało kroków – to znaczy, że inteligentne oświetlenie jest dla ciebie. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią wyjątkową wygodę i komfort. Dla tych, którzy chcą z dowolnego miejsca i o dowolnej porze swobodnie zarządzać oświetleniem w mieszkaniu lub domu, a także w ogrodzie. Również dla osób, które szukają efektywnych i ekologicznych rozwiązań, które łączą dbałość o środowisko z dbałością o domowy budżet.

Inteligentne oświetlenie to rozwiązanie dostępne dla każdego. Istnieje wiele systemów, mniej lub bardziej rozbudowanych, które można dostosować do indywidualnych wymagań i oczekiwań. Na pewno warto wziąć je pod uwagę, planując budowę domu. To rozwiązanie, które pozwoli nam czuć się się bezpiecznie i komfortowo, a w razie konieczności odstraszy nieproszonych gości.