Poznaj system ewakuacji, który błyskawicznie reaguje na zagrożenia.

Jak usprawnić ewakuację dzięki oprawom adaptacyjnym?

Firma Eaton, producent systemów ewakuacji adaptacyjnej, w swojej publikacji stara się odpowiedzieć na pytanie, jak zagwarantować ludziom bezpieczną ewakuację z budynku, podczas realnego zagrożenia. Publikacja skupia się na czynnikach wysokiego ryzyka i obecnych wymogach dotyczących opraw kierunkowych. Przede wszystkim jednak pokazuje, jak nowa generacja adaptacyjnych opraw kierunkowych może sprawić, że ewakuacja będzie bezpieczniejsza i szybsza.

Adaptacyjne oprawy kierunkowe

Czym są adaptacyjne oprawy kierunkowe? To nowoczesne oprawy, pozwalające na zmianę kierunku ewakuacji w czasie rzeczywistym. Właśnie po to, aby znaleźć najbezpieczniejszą drogę do wyjścia z budynku, w aktualnej sytuacji. Statyczne oprawy kierunkowe to natomiast takie, które wskazują niezmienne trasy ewakuacyjne i paradoksalnie mogą prowadzić do miejsc niebezpiecznych.

Jak usprawnić ewakuację dzięki oprawom adaptacyjnym?

W publikacji przedstawiono też prawdziwe zdarzenia, w których potrzebna była ewakuacja. Na ich podstawie wyjaśniono, jak adaptacyjne znaki kierunkowe mogłyby pomóc w każdym z tych przypadków.

Pobierz publikację »