Oświetlenie w formie lamp ściennych jest na tyle uniwersalne, że z powodzeniem można je wkomponować w aranżację niemal każdej przestrzeni. Równie dobrze sprawdzają się one w sypiali, łazience, a nawet w gabinecie - wystarczy sięgnąć po dopasowany do danego pomieszczenia model. Jak dokonać właściwego wyboru? Czym się kierować kupując lampę ścienną do łazienki, a czym do sypialni? Poniżej przedstawiamy aspekty, które warto wziąć pod uwagę szukając oświetlenia idealnego. Zapraszamy do lektury!

Lampy ścienne - rozwiązanie do każdego pomieszczenia!

Idealne lampy ścienne do łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym codziennie spędzamy przynajmniej pół godziny. Zarówno poranna, jak i wieczorna toaleta to rytuały, bez których trudno wyobrazić sobie każdy dzień. Wiele wykonywanych w łazience czynności, takich jak nakładanie makijażu przez panie czy golenie twarzy przez panów, wymaga obecności nie tylko lustra, ale i dobrego oświetlenia, które pozwoli zadbać o nieskazitelność wykonywanych działań. W takich momentach przydatne mogą okazać się lampy ścienne, które wystarczy zamontować nad lustrem.

Które wybrać, aby spełniały swoją funkcję? Przede wszystkim powinny cechować się wysoką klasą szczelności, określaną w IP. Dzięki niej zyskujemy bowiem pewność, że dana lampa ścienna będzie odporna na działanie wysokiej temperatury czy dużej wilgotności, jakie zazwyczaj panują w łazience. Ważny jest również wybór odpowiedniej barwy światła, która w tym pomieszczeniu powinna być neutralna, o sprecyzowanym strumieniu światła. W ofercie sklepów z oświetleniem można je znaleźć w przeróżnych formach: klasycznego plafonu, podłużnego kinkietu czy w fantazyjnej wersji np. zaplatanych ze sobą dwóch długich żarówek.

Lampy ścienne - rozwiązanie do każdego pomieszczenia!

Jakie oświetlenie ścienne do sypialni?

Sypialnia jest przestrzenią, w której odpoczywamy po długim dniu, regenerując siły na kolejne wyzwania życia codziennego. W tego typu pokoju, bez względu na to, czy należy do dziecka, czy dorosłych, oświetlenie ścienne powinno charakteryzować się jedną szczególnie ważną cechą - ciepłą barwą o wskaźniku nie wyższym niż 3500 Kelwinów. Takie delikatne światło pomoże stworzyć przytulną atmosferę, w której zdecydowanie łatwiej się rozluźnimy i wypoczniemy.

Lampy ścienne w sypialni najczęściej montowane są nad łóżkiem lub w okolicy toaletki. Warto dopasować je do pozostałych elementów wnętrza, pamiętając także o funkcji, jaką mają spełniać. Osoby, które lubią czytać przed snem, powinny zdecydować się na kinkiety o kloszach z regulowaną wysokością. A Ci, którzy poszukują delikatnego oświetlenia wyłącznie do przygotowania się do snu, mogą sięgnąć po lampy ze źródłem światła skierowanym ku górze.

Praktyczne kinkiety do domowego gabinetu

Coraz więcej różnorodnych zawodów, z racji na wykonywanie ich za pośrednictwem komputerów i łącza internetowego, może pozwolić sobie na pracę zdalną. Wymaga ona jednak odpowiedniego stanowiska, dopasowanego do ogólnej higieny pracy. Niezbędny jest więc nie tylko wygodny fotel i biurko o właściwej wysokości, ale także prawidłowe oświetlenie, nienadwyrężające oczu.

Odpowiednie warunki pracy możesz uzyskać sięgając po kinkiet o neutralnej barwie światła, które delikatnie pobudza i ułatwia koncentrację, a co najważniejsze - nie przekłamuje kolorów, dzięki czemu wzrok się nie męczy. Najlepszym wyborem może okazać się model z ukierunkowanym strumieniem światła w dół, który po zamontowaniu na ścianie będzie doskonale oświetlał przestrzeń biurka. W sprzedaży dostępne są ich różnorodne wersje, od klasycznych, poprzez nowoczesne, do awangardowych.

Jak widać, lampy ścienne to typ oświetlenia, który odnajdzie się w każdym pomieszczeniu. Wystarczy dobrać odpowiedni model, a stanie się on doskonałym sposobem na doświetlenie przestrzeni.

Artykuł Partnera