Solidarni z UKRAINĄ!

Domowe oświetlenie to często niezmiernie rozbudowane instalacje, które należy wykonać z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o najmniejszy nawet detal – dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowników.

Inteligentne źródła światła – co to takiego?

Niezbędne do wykończenia systemu oświetleniowego do domu są odpowiednio dobrane źródła światła. Obecnie, oprócz tradycyjnych rozwiązań, można postawić na inteligentne produkty LED. Co je wyróżnia i jak je wykorzystać do ciekawego oświetlenia wnętrz? O tym napiszemy poniżej.

Czym jest inteligentne źródło światła?

Inteligentne żarówki to produkty, po które coraz częściej sięgają użytkownicy, pragnący poprawić komfort oświetleniowy w swoich domowych wnętrzach.

Czym w ogóle są smart źródła światła? Tym mianem określa się urządzenia oświetleniowe z diodami LED, wyposażone w elektronikę, pozwalającą na podłączenie żarówki do domowej sieci WiFi. Dzięki temu inteligentnymi żarówkami wygodnie steruje się nie tylko za pośrednictwem standardowych włączników lub paneli szklanych na ścianie, ale także przy pomocy mobilnych aplikacji.

Można zainstalować w domu lub pomieszczeniu jedną smart żarówkę lub wymienić od razu wszystkie, co pozwala na scentralizowane sterowanie wszystkimi punktami świetlnymi w danej przestrzeni, z poziomu jednego panelu na telefonie lub tablecie.

Inteligentne źródła światła LED a lampy do modnych wnętrz

Inteligentne żarówki LED to produkty ze standardowymi typami gwintów, jak choćby E14, E27 i GU10, przez co można je wykorzystać z rozmaitymi rodzajami opraw oświetleniowych, we wszystkich popularnych stylach. Dzięki temu włącza się wnętrza do zintegrowanego systemu typu smart, a przy tym dba się o detale estetyczne. Warto stawiać na efektowne kinkiety, żyrandole i inne oświetleniowe dekoracje do domu np. od Dekoori.pl , które współpracują z nowoczesnymi, inteligentnymi źródłami światła.

Wszystkie elementy są spójne wizualnie, a sterowanie domowym oświetleniem staje się wygodniejsze i bardziej energooszczędne.

Smart oświetlenie – największe korzyści dla użytkowników

Czym wyróżniają się smart żarówki? Przede wszystkim pozwalają na sterowanie lampami przy pomocy telefonu lub tabletu, z poziomu jednej aplikacji. Uruchamia się lub wyłącza źródła światła LED, a także reguluje podstawowe parametry, jak choćby moc strumienia świetlnego, temperaturę barwową lub kolor światła (RGB LED).

Aplikacje do sterowania oświetleniem to sposób na zapisywanie konkretnych ustawień do wykorzystania w przyszłości. Inteligentne żarówki mogą się włączać zgodnie z ustalonymi harmonogramami oświetleniowymi.

Wiele korzyści daje tworzenie scen świetlnych, które dopasowują warunki oświetleniowe do bieżących potrzeb. Na przykład jednym kliknięciem w odpowiedni profil, zapisany w aplikacji, da się zmienić mocne światło zimno białe potrzebne do pracy, na przyjemne oświetlenie o niskiej temperaturze barwowej i małym natężeniu, sprzyjające zabawie z dziećmi lub przyjemnemu oglądaniu filmu wieczorową porą.

Z poziomu aplikacji można śledzić bieżące zużycie prądu w każdym źródle światła, co daje pełną kontrolę nad wysokością domowych rachunków.

Oprawy oświetleniowe, połączone z nowoczesnymi smart żarówkami, umieszcza się w różnych częściach wnętrza – montuje na ścianach i suficie lub ustawia na eleganckich meblach, jak choćby te od DomIDeko.pl. Dzięki temu buduje się spójną wizualnie przestrzeń, w której dzięki zaawansowanym technologicznie źródłom światła, powstają optymalne warunki, dopasowane do wszelkich okoliczności.

Nowoczesne inteligentne oświetlenie do domu – sposób na wygodniejsze życie

Smart żarówki LED to wygodny sposób na poprawę komfortu użytkowania domowych wnętrz. Przesunięcie jednego suwaczka w aplikacji lub kliknięcie w konkretny profil spośród wielu zapisanych scen świetlnych, sprawia, że przestrzeń jest zawsze w pełni dopasowana do potrzeb domowników, a przy tym wyróżnia się ciekawymi walorami estetycznymi.

Nowoczesne żarówki to nie tylko bezpieczeństwo, energooszczędność i funkcjonalność, ale także istotny element efektownego, designerskiego wnętrza, w którym aż chce się na co dzień spędzać czas – samemu, z domownikami lub zaproszonymi gośćmi.x