Jakie oświetlenie na tarasie zamontować? Lepszym rozwiązaniem będą lampy wiszące czy lampy solarne? Czy dobre oświetlenie tarasu jest w ogóle ważne? Jeśli zastanawiasz się nad oświetleniem swojego tarasu, zapraszamy do lektury!

Nowoczesne farelki elektryczne to dobry sposób na dogrzewanie domu lub mieszkania?
  1. Jakie oświetlenie na tarasie warto zamontować?
  2. Lampy wiszące jako oświetlenie tarasu?
  3. Czym są lampy solarne?

Lato to pora, kiedy sporo czasu spędzamy na tarasie. Nie tylko w ciągu dnia, ale i wieczorami, po zachodzie słońca. W takiej sytuacji warto zadbać o oświetlenie tarasu. Warto stawiać nie tylko na funkcjonalne rozwiązania, ale i na takie oświetlenie, które sprawi, że klimat na naszym tarasie będzie wręcz magiczny. Jakie oświetlenie na tarasie warto zamontować? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

Jakie oświetlenie na tarasie warto zamontować?

Oświetlenie pergoli tarasowej może sprawiać pewne problemy. Dlatego, zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, zapoznaj się z wadami i zaletami produktów, które są dostępne aktualnie na rynku.

Dlaczego oświetlenie tarasu jest w ogóle takie ważne? Otóż nie tylko podnosi komfort, ale i w ogóle zachęca nas do dłuższego przesiadywania na nim letnią porą. Okazuje się, że osoby posiadające taras, wykorzystują do jego oświetlania różnorodne lampy. Dzięki temu bez problemu tworzą taką atmosferę, jaka odpowiada na ich potrzeby. Mocowanie przeróżnych rodzajów lamp pozwala także na kreowanie ogromnej liczby świetlnych scenografii. Tę możemy zmieniać w zależności od tego, co aktualnie robimy na tarasie – czy jemy, czy odpoczywamy, a może bawimy się a naszymi pociechami.

Odpowiednim światłem możemy nie tylko tworzyć nastrój, ale i podkreślać nasze dekoracje, które umieściliśmy zarówno na tarasie, jak i w ogrodzie. Oświetlenie pozwala także wydobyć z tego miejsca wszystko, co w ciągu dnia jest ukryte – dotyczy to zarówno roślinności, jak i architektury.

Kwestię oświetlenia należy przemyśleć już na początku – a dokładniej, kiedy zajmujemy się projektowaniem domu. To na tym etapie właśnie musimy ustalić, jak rozmieścić lampy na elewacji oraz wokół miejsca, które będzie służyło nam do wypoczynku. Kiedy mamy plan, późniejsze położenie instalacji elektrycznej będzie jedynie formalnością. Jeśli nie wyznaczymy na samym początku oświetlenia tarasu, po remoncie montowanie świateł będzie przede wszystkim problematyczne oraz droższe. Specjaliści przypominają także o tym, by wydzielić miejsce na zewnętrzne gniazdo elektryczne. Dzięki temu będziemy mogli bez problemu podpiąć – na przykład – świąteczne oświetlenie, lampy, które wykorzystuje się przeciwko owadom, ogrzewacz powietrza czy urządzenia ogrodowe.

Lampy wiszące jako oświetlenie tarasu?

Standardowa kolekcja lamp tarasowych obejmuje oświetlenie naścienne, sufitowe, słupki – w tym niskie i wysokie, rozwiązania do montażu na twardym podłożu i kinkiety zewnętrzne. To takie standardowe produkty, które najczęściej wykorzystuje się do oświetlania tarasu.

Interesują Cię lampy wiszące? Niestety tego rodzaju oświetlenie nie sprawdzi się na każdym tarasie. Lampy wiszące i plafony to rozwiązanie, które montuje się tylko i wyłącznie wtedy, gdy mamy taras zadaszony. Lampy wiszące oraz plafony świetnie sprawdzą się w momencie, gdy organizujemy mnóstwo spotkań towarzyskich. To rozwiązania dające sporo światła, które produkuje się w przeróżnych wzorach i kolorach. Zatem jeśli masz zadaszony taras i szukasz dobrego oświetlenia, które zamontujesz nad stołem, lampy wiszące czy plafony sprawdzą się w tym przypadku idealnie! Wybierając oświetlenie, ważna jest także barwa światła. To ona w dużej mierze buduje nastrój i atmosferę miejsca, które oświetla. Na rynku dostępne są także plafony wyposażone w czujniki ruchu. To świetna opcja, dzięki której nie musisz tracić czas na poszukiwanie włącznika. Wystarczy, że czujnik zarejestruje Twój ruch, a światło włączy się automatycznie.

Czym są lampy solarne?

Oświetlenie solarne to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy nie mamy odpowiedniej instalacji elektrycznej, dzięki której moglibyśmy podpiąć sobie innego rodzaju światło. Jeśli montaż standardowego oświetlenia tarasowego jest problematyczny oraz mocno obciąża Twój budżet, gwarantujemy, że lampy solarne sprawdzą się w tym przypadku doskonale. To produkty na baterie, które często posiadają czujnik zmierzchu. Dzięki tej funkcji samodzielnie włączają się po zapadnięciu zmroku. Lampy tarasowe zapewnią idealne oświetlenie zewnętrzne, co zwiększy komfort i bezpieczeństwo. Można je też wykorzystać jako oświetlenie balkonu, a dodatkowo lampy stojące mają świetny design, więc te źródła światłą staną się ciekawym dodatkiem. Można więc oświetlić taras, a jednocześnie zadbać o jego wystrój. Oświetlenie przyda się nie tylko wtedy, gdy odwiedzą cię znajomi i będziecie chcieli wspólnie przesiadywać na balkonie lub na tarasie. Takie źródła światłą sprawią, że wracanie do domu wieczorem będzie przyjemniejsze. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, źródła światłą typu oświetlenie led nie będą się co chwilę przepalały. Wybierając więc nowoczesne oświetlenie tarasu zyskasz pewność, że będzie służyło przez długi czas.

Artykuł Partnera
x