Naświetlacze LED to rodzaj energooszczędnego oświetlenia zewnętrznego, stanowiącego doskonałą alternatywę dla tradycyjnych naświetlaczy halogenowych. Możliwe zastosowanie lamp z diodami LED jest naprawdę szerokie, dzięki czemu są one obecnie wykorzystywane nie tylko w garażach i placach budowy, ale również w warsztatach, działkach, magazynach oraz przestrzeniach użytku publicznego.
Zdecydowaną zaletą naświetlaczy LED jest ich wodoodporna obudowa, dzięki której mogą być one wykorzystywane nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynków. Coraz więcej osób decyduje się na zakup lamp LED w celu dodatkowego oświetlenia i zaakcentowania wybranych elementów elewacyjnych domu lub przydomowego ogrodu. Więcej informacji na temat najpopularniejszych naświetlaczy LED o szerokim zastosowaniu znajdziesz w rankingu najlepszych naświetlaczy LED portalu Rankingi.net
Naświetlacze LED to niezawodna alternatywa dla tradycyjnych lamp halogenowych. Obecnie w sklepach można znaleźć różne warianty i modele lamp wykorzystujących diody LED, różniących się od siebie między innymi mocą, jasnością, stopniem szczelności, a także obecnością wbudowanych czujników ruchu i zmierzchu. Do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych rodzajów naświetlaczy LED można zaliczyć:
W sklepach można znaleźć wiele modeli naświetlaczy LED, różniących się od siebie ceną i poszczególnymi parametrami. Niewątpliwie jednym z najważniejszych czynników, jakie warto wziąć pod uwagę przed zakupem jest moc naświetlacza. Parametr ten wpływa nie tylko na wydajność lampy, ale również na ilość pobieranego prądu. W sklepach można znaleźć modele o mocy wynoszącej od 10 do nawet 1000W.
Kolejnym istotnym czynnikiem jest temperatura barwowa naświetlacza. Intensywność i barwa emitowanego światła powinny być dostosowane do rodzaju i wielkości oświetlanej przestrzeni. Barwa ciepła sprawdza się świetnie do podkreślenia wyglądu budynków mieszkalnych i elewacji. Do oświetlania magazynów i klatek schodowych najlepiej sprawdzają się naświetlacze o barwie neutralnej, z kolei barwa zimna wykorzystywana jest najczęściej do oświetlania podjazdów, bram i zewnętrznych parkingów.
Wiele nowoczesnych naświetlaczy LED posiada wbudowany czujnik ruchu. Jest to funkcja odpowiadająca za automatyczne uruchomienie światła w momencie wykrycia ruchu na wyznaczonym terenie. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić ilość zużywanego prądu i zmniejszyć koszty związane z poborem energii. Nie bez znaczenia jest również klasa szczelności naświetlacza. Modele przeznaczone do użytku zewnętrznego powinny być oznaczone symbolem IP65, IP66 lub IP67.
Więcej porad i wskazówek przy wyborze znajdziesz także w artykule poradnikowym przy wyborze naświeltaczy LED naszego partnera. Artykuł jest dostępny pod linkiem - https://homelook.pl/jaki-naswietlacz-led-wybrac-ranking/
Energooszczędne naświetlacze LED to doskonały wybór do garażu, podjazdu lub ogrodu! Wybór wydajnego oświetlenia zewnętrznego może usprawnić parkowanie samochodu w godzinach wieczornych lub ułatwić przeprowadzanie drobnych prac remontowych w trudnych warunkach oświetleniowych. Obecnie w sklepach można znaleźć wiele modeli naświetlaczy LED, różniących się od siebie wymiarami, mocą, barwą światła oraz klasą szczelności. W przypadku osób, poszukujących wydajnego oświetlenia zewnętrznego do przeprowadzania prac budowlanych, najlepszym wyborem będzie zakup regulowanego naświetlacza LED na statywie, natomiast osoby poszukujące tańszego sprzętu o szerokim zastosowaniu, powinny rozważyć wybór energooszczędnego naświetlacza zewnętrznego lub akumulatorowego.
Artykuł Partnera