Menedżerowie obiektów przemysłowych przy wyborze lamp przemysłowych LED zwracają uwagę na trzy rzeczy: długą żywotności, energooszczędność i wyjątkowe oświetlenie. Oprawy przemysłowe LED, to szeroka kategoria, obejmująca zarówno oświetlenie przemysłowe wewnętrzne, jak i oświetlenie przemysłowe zewnętrzne, przykładowo: oświetlenie uliczne, przemysłowe, oświetlenie obiektów sportowych, biur, oświetlenie stanowiskowe i dla działów kontroli jakości. Temat jest więc obszerny i ciekawy, dlatego warto mu się lepiej przyjrzeć. Powinien to zrobić każdy właściciel lub zarządca obiektu czy menadżer dbający nie tylko o koszty, ale również o bezpieczeństwo swoich pracowników, jak również o środowisko.

Jak wybrać optymalne oprawy przemysłowe LED dla swojej firmy?

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jakie są zalety opraw przemysłowych LED
 • Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę wybierając oprawy przemysłowe LED
 • Jakie są zalecenia dotyczące przemysłowych opraw oświetleniowych LED
  • Liniowe oprawy dla wysokiego składowania
  • Punktowe lampy dla wysokiego składowania (potocznie określane jako high-bay)
 • Jak więc wybrać optymalne oprawy przemysłowe LED dla swojej firmy?

Jakie są zalety opraw przemysłowych LED?

Do tej pory najczęściej stosowanym rodzajem oświetlenia przemysłowego były lampy wyładowcze. Lampy te były popularne, ponieważ ich koszty zakupu były bardzo niskie. Mają one jednak wiele wad: wrażliwość na wahania napięcia, zastosowanie w konstrukcji oprawy i źródeł światła niebezpiecznych substancji i wysoką emisyjność cieplną.

Natomiast unikalna konstrukcja diod LED charakteryzuje się wysoką wydajnością, długą żywotnością oraz dużą niezawodnością. Pomaga obniżyć koszty energii elektrycznej i eksploatacji, jest przyjazna dla środowiska oraz pozytywnie wpływa na zdrowie pracowników i komfort pracy. Oprawy przemysłowe LED są również odporne na uszkodzenia mechaniczne, kurz i płyny, co jest ważne w takich przestrzeniach jak hale produkcyjne lub magazyny.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę wybierając oprawy przemysłowe LED?

Najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę wybierając oświetlenie, oprawy przemysłowe LED to:

 1. Wydajność świetlna - określa jak silny strumień światła (mierzony w lumenach lm) można wytworzyć przy z przeliczeniowej jednostki mocy elektrycznej (1 Watt – 1 W),
 2. Żywotność - szacowany długi okres eksploatacji przy zachowaniu poziomu oświetlenia wymaganego przez normy,
 3. Czas rozruchu - czas potrzebny do uzyskania przez lampę całkowitej mocy świecenia,
 4. CRI - wskaźnik oddawania barw, który wpływa na wierne odwzorowanie kolorów,
 5. CCT-temperatura barwowa – dzielimy ją na ciepłą, zimną i neutralną, dobieraną w zależności od funkcji miejsca, w którym się znajduje.

Jakie są zalecenia dotyczące przemysłowych opraw oświetleniowych LED?

W przypadku oświetlenia wnętrz przemysłowych polecane są oprawy liniowe oraz oprawy przemysłowe LED punktowe typu high bay.

Liniowe światła dla hal wysokich (oprawy liniowe LED)

Oprawy przemysłowe LED (liniowe), idealnie sprawdzają się w przypadku dużych powierzchni, takich jak hale produkcyjne oraz w korytarzach magazynów. Ich uniwersalność pozwala na łączenie opraw oświetleniowych LED i tworzenie długich ciągów świateł równomiernie oświetlających miejsce pracy. Kąt świecenia można dobierać przez stosowanie odpowiednich soczewek w zależności od funkcji pełnionych w pomieszczeniu. Przykładem takich opraw jest rodzina lamp PROMETHEUS.

Punktowe lampy wysokiego składowania (oprawy przemysłowe high bay)

Oświetlenie typu high-bay doskonale nadaje się do wysokich pomieszczeń hal produkcyjnych. Odpowiednie dobranie okrągłych soczewek zapewnia równomierne oświetlenie określonych obszarów, unikając światła w miejscach zbędnych. Lampy te kojarzone są z ogromnymi radiatorami, w ich gronie szczególnie pozytywnie wyróżnia się oprawa HERACLES produkowana przez TheusLed, która dzięki unikalnej konstrukcji jest lekka, wytrzymałą i przy tym zachowuje bardzo dobre parametry temperaturowe.

Jak więc wybrać optymalne oprawy przemysłowe LED dla swojej firmy?

W artykule tym przedstawiliśmy szereg informacji, dzięki którym wybór oświetlenia przemysłowego LED powinien być znacznie prostszy. Należy pamiętać, że oszczędności finansowe są tylko jednym z elementów, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze partnera do współpracy w zakresie oświetlenia przemysłowego LED.

Oprawy przemysłowe LED to produkt, dzięki któremu możemy zmniejszyć koszty energii, ale też zwiększyć komfort i bezpieczeństwo pracy pracowników. Wybierając firmę do współpracy w zakresie opraw przemysłowych LED, należy wziąć też pod uwagę doświadczenie oraz opinie klientów, aby wybrać najlepszego dostawcę rozwiązania. Oprawy przemysłowe LED powinny być produkowane przez firmę innowacyjną, która stawia na rozwój i myśli przyszłościowo. Taką firmą jest właśnie producent opraw przemysłowych LED - czyli nasza firma TheusLed. Znani jesteśmy na rynku z tego, że zawsze poszukujemy dla swych klientów najlepszych rozwiązań, stawiając na jakość, efektywność, wiarygodność, innowacje oraz zrównoważony rozwój.

Zespół TheusLedx