Firma Fluke wprowadza na rynek mierniki cęgowe z funkcją bezkontaktowego pomiaru napięcia, aby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa podczas testów elektrycznych.

Nowa seria mierników cęgowych AC/DC prawdziwej wartości skutecznej z bezdotykowym pomiarem napięcia zwiększa poziom bezpieczeństwa oraz ułatwia jednoczesny pomiar napięcia i natężenia bez kontaktu z przewodami pod napięciem

Firma Fluke wprowadza na rynek mierniki cęgowe z funkcją bezkontaktowego pomiaru napięcia

Eindhoven, Holandia. 11 maja 2021 r.: firma Fluke ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek serii mierników cęgowych, które istotnie zwiększają bezpieczeństwo serwisantów i techników podczas pomiarów elektrycznych. Przyrządy Fluke 377 i 378 to mierniki cęgowe AC/DC prawdziwej wartości skutecznej z bezstykowym pomiarem napięcia, które pozwalają technikom na wykonywanie szybkich testów elektrycznych bez ryzyka kontaktu z częściami znajdującymi się pod napięciem.

Pomiar bezdotykowy zapewnia większe bezpieczeństwo

Przyrządy Fluke 377 i 378 wykorzystują technologię FieldSense™ do wykrywania wartości napięcia i natężenia za pomocą cęgów. Potrzebne jest jedynie połączenie z uziemieniem. Brak bezpośredniego kontaktu z elementami znajdującymi się pod napięciem minimalizuje ryzyko porażenia prądem lub łukiem elektrycznym.

Łatwość użytkowania podczas pomiarów trójfazowych

Firma Fluke wprowadza na rynek mierniki cęgowe z funkcją bezkontaktowego pomiaru napięcia

Mierniki cęgowe prawdziwej wartości skutecznej wykonują pomiary natężenia w zakresie do 1000 A dla prądu zmiennego/stałego i 2500 A dla prądu zmiennego za pomocą sondy prądowej „iFlex”. W celu ułatwienia obsługi pomiar w systemach trójfazowych składa się tylko z trzech kroków, a na podwójnym wyświetlaczu jednocześnie pojawiają się jednocześnie wartości napięcia i natężenia.

Połączenie

Oba mierniki są dostępne w wersji FC (Fluke Connect9:34 AM™) z interfejsem Bluetooth. Wersje 377 FC i 378 FC dostarczają również danych na temat rotacji faz, które można wyświetlić na smartfonie i zapisać w chmurze za pośrednictwem oprogramowania Fluke Connect. Eliminuje to konieczność tworzenia odręcznych notatek. Fluke Connect pozwala technikom serwisowym i pracownikom serwisu na dokumentowanie zmierzonych wartości oraz udostępnianie ich swoim zespołom. Zebrane dane można wykorzystać jako podstawę do stworzenia programu konserwacji zapobiegawczej.

Testowanie jakości zasilania

Firma Fluke wprowadza na rynek mierniki cęgowe z funkcją bezkontaktowego pomiaru napięcia

W modelu 378 FC zastosowano unikatowy wskaźnik jakości zasilania (PQ), który wykrywa problemy z jakością energii elektrycznej dotyczące natężenia, napięcia lub współczynnika mocy. Umożliwia to użytkownikom szybkie sprawdzenie, czy problem jest związany ze źródłem zasilania, czy z podłączonymi urządzeniami elektrycznymi.

Do mierników cęgowych dołączane są również następujące elementy: zestaw magnetyczny TPAK do zawieszania mierników, walizka do przenoszenia o jakości premium, przewody pomiarowe TL224, sondy testowe TwistGuard oraz czarny zacisk uziemiający AC285.

Więcej informacji na temat mierników cęgowych AC/DC prawdziwej wartości skutecznej z bezstykowym pomiarem napięcia Fluke 377 FC i 378 FC wyposażonych w sondę iFlex znajduje się na stronie: www.fluke.com/pl-pl/produkty/testowanie-instalacji-elektrycznych.x