Przedsiębiorcy mający hale magazynowe czy profesjonalne warsztaty samochodowe nie mogą sobie pozwolić na to, aby w miejscu ich pracy było zbyt ciemno. Każdego dnia mają w końcu do wykonania pracę wymagającą precyzji i nierzadko "dłubania" pod maską czy innych ciemnych zakamarkach samochodu. Zobacz, dlaczego warto zainwestować w dobre oświetlenie do warsztatu. Sprawdź też, dlatego inteligentne oświetlenie do domu będzie strzałem w dziesiątkę.

Jakie lampy sprawdzą się do warsztatu, hali magazynowej, a jakie do domu?

Wybieramy oświetlenie do warsztatu

Aktualnie standardem stało się oświetlenie hali warsztatowej, centrów dystrybucyjnych i fabryk światłem LED. Tego rodzaju systemy niosą ze sobą przede wszystkim realne oszczędności dla przedsiębiorców. Wykazano, że w przeciwieństwie do tradycyjnych świetlówek są w stanie wygenerować koszty aż o 90% mniejsze. Są również rozwiązaniem zdecydowanie bardziej żywotnym. Pracownicy nie muszą co jakiś czas wymieniać żarówek na nowe i sięgać w trudno dostępne miejsca przy suficie, gdyż inteligentne oświetlenie LED wytrzymuje naprawdę wiele cykli świecenia.

W poszukiwaniu najlepszego oświetlenia do domu

Jeśli chodzi o użytkowników indywidualnych to w polskich domach coraz częstszym rozwiązaniem są inteligentne systemy oświetlenia. Inteligentne oświetlenie pozwala na wygodne sterowanie poszczególnymi punktami świetlnymi i dynamicznie zmieniać kolor światła. Już nie tylko białe światło, ale również żółte, niebieskie, czerwone czy fioletowe może rozgościć się w Twoim domu. Jeśli chodzi o to, jak sterować oświetleniem, to pomocny w tym będzie przełącznik ścienny. Zaletą inteligentnego oświetlenia jest przede wszystkim niebywała wygoda. Na uwagę zasługują też czujniki ruchu, które automatycznie włączają i wyłączają inteligentne oświetlenie domu - w zależności od tego, czy któryś z domowników wchodzi akurat do danego pomieszczenia. Jednym z popularniejszych rozwiązań na rynku jest system Philips Hue. Dzięki niemu, za pośrednictwem aplikacji w swoim smartfonie możesz pozwolić sobie na zdalne sterowanie światłem w różnych pomieszczeniach. Co więcej, posiadacze telewizorów Philips Ambilight mogą sparować system oświetlenia jednym kliknięciem z diodami LED umieszczonymi wokół ramek telewizora, by stworzyć jedyny w swoim rodzaju pokaz świetlny. Tego typu domowa rozrywka zwiększa też poziom bezpieczeństwa domowników, gdy poruszają się oni po zmroku. Od teraz zimowe poranki będą wypełnione w domu feerią barw. Trudno wyobrazić sobie lepszą zachętę do rozpoczęcia dnia, gdy za oknami jest szaro, buro i ponuro.

Artykuł Partnera