Dostosowanie użytkowanej chemii do specyfiki procesów realizowanych przez przedsiębiorstwo to absolutna konieczność z uwagi na skuteczność mycia przemysłowego oraz optymalizację kosztów. Prawidłowy wybór preparatów myjących ma również kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa detali. Nieodpowiednie środki chemiczne mogą niestety nie tylko uniemożliwić efektywne usuwanie zanieczyszczeń, wymuszając powtórzenie procesu i zwiększając tym samym jego koszty, ale również stanowią poważne zagrożenie dla mytych części, narażając przedsiębiorstwo na straty finansowe i wizerunkowe.

Znaczenie chemii przemysłowej w procesie mycia elektroniki

Mycie elektroniki: wysokie wymagania ze strony aplikacji

Branża elektroniczna cechuje się bardzo rygorystycznymi wymaganiami dotyczącymi czystości. Nawet najmniejsze zanieczyszczenia w tym przypadku mogą być wyjątkowo niebezpieczne. Zanieczyszczenia metaliczne, nawet te niewielkie, są bardzo dużym zagrożeniem dla układów elektronicznych. Tego rodzaju zanieczyszczenia często skutkują zaburzeniem jego funkcjonowania, a w najgorszym przypadku, całkowitym zniszczeniem.

Na powierzchni mytych detali nie mogą pojawiać się zacieki, osady czy naloty pochodzące z używanych w procesie środków myjących. W związku z tym, płyn do mycia elektroniki musi możliwie jak najszybciej odparowywać z powierzchni mytych elementów. Nieumiejętny dobór preparatów oraz technologii mycia to ryzyko, że rezultaty procesu nie będą zadowalające, co wymusza konieczność jego powtórzenia. W praktyce dla przedsiębiorstwa może oznaczać to przestoje produkcyjne, ale również dodatkowe koszty związane ze zużyciem większej ilości środków myjących oraz mediów.

Preparaty do mycia elektroniki w ofercie NOYEN

NOYEN specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań z dziedziny mycia przemysłowego. Maszyny myjące NOYEN to innowacyjne urządzenia, które z powodzeniem można dostosować do charakteru realizowanych procesów. Co ważne, firma NOYEN oferuje swoje maszyny również na rynku niemieckim https://www.noyen.com/de/reinigungsmaschinen/.

W ofercie producenta dostępne są maszyny wyposażone w różne technologie mycia, w tym modele umożliwiające mycie ultradźwiękowe. Więcej informacji dostępnych na stronie www https://www.noyen.com/pl/baza-wiedzy/myjka-ultradzwiekowa-zalety-i-dzialanie.

Optymalizacja procesów produkcji pozwala przedsiębiorstwom na skuteczniejsze budowanie przewagi konkurencyjnej, dlatego marka NOYEN proponuje również bardzo szeroką gamę produktów myjących, w tym również preparaty do mycia elektroniki – bezpieczne, wydajne, skuteczne i dostosowane do wymagań odnośnie czystości części.

Artykuł Partnerax