Płytki z cegły rozbiórkowej, to materiał powstający z demontażu różnego rodzaju budynku oraz elementów konstrukcyjnych. Dzięki odpowiedniej obróbce stara cegła zostaje pozbawiona resztek zaprawy oraz innych zanieczyszczeń, co sprawia, że zyskuje drugie życie. Wykorzystanie historycznej cegły jest nie tylko ekologiczne, ponieważ korzystamy z surowca wtórnego, zamiast produkować nowy, ale też okazuje szacunek, to dawnej zabudowy i ponownie wskrzesza ją w nowych wnętrzach.
Płytki tego rodzaju pasują do wielu wnętrz. Idealnie sprawdzają się w modnym obecnie stylu loftowym, w którym wpisują się w industrialny i nieco surowy styl aranżacji. Pasują też do starego budownictwa, ponieważ wydobywają unikalny klimat starej kamienicy. Pokrycie nimi powierzchni ściany koresponduje z charakterem całość i powoduje, że stworzenie wymarzonej aranżacji staje się możliwe. Cegła sprawdza się też w stylu rustykalnym, ponieważ ociepla pomieszczenie i podkreśla jego sielskość. Można też zastosować ją w tradycyjnym budownictwie, łącząc je z takimi materiałami jak beton architektoniczny.
Montaż płytek ze starej cegły, wykonany precyzyjnie i solidnie wymaga nieco innych materiałów i umiejętności niż położenie tradycyjnych płytek. Można oczywiście podjąć się tego samodzielnie, ale równie dobrym pomysłem jest zlecenie tej usługi profesjonalnej firmie takiej jak https://e-ceglanafantazja.pl. Mamy wtedy gwarancję, że poszczególne elementy zostaną dobrze przymocowane, a ich wzajemne nakładanie się i fugi będą estetyczne i precyzyjne. Jeśli chodzi o późniejszą pielęgnację ceglanej ściany, to najlepiej jeśli po położeniu materiał zostanie zaimpregnowany specjalnie dedykowanym do tego celu środkiem. Pozwoli to na ograniczenie osadzania się kurzu i brudu oraz łatwiejsze utrzymanie w czystości całej powierzchni. Tak zakonserwowana cegła będzie ozdobą pomieszczenia przez długie lata. Warto zatem pomyśleć także o tym aspekcie.
Artykuł Partnera