Pojęcie zrównoważonego rozwoju coraz częściej pojawia się we współczesnym przemyśle. Mowa tu między innymi o przejściu na ekologiczne rozwiązania, jak chociażby modułach fotowoltaicznych REC. Powód jest prosty – czas, jaki pozostał nam na powstrzymanie postępującej katastrofy klimatycznej, najzwyczajniej w świecie się kończy. Ocieplanie się mórz i oceanów czy też wyczerpujące się złoża naturalne sprawiają, że coraz częściej zaczynamy myśleć o przejściu na zielone źródła energii. Dotyczy to w szczególności przedsiębiorstw rozmaitej maści, wykorzystujących na co dzień maszyny produkcyjne, serwerownie i inne technologie, wymagające zapewnienia im optymalnego poziomu zasilania. Znakomitym rozwiązaniem jest tu więc nawiązanie współpracy z renomowanym dostawcą instalacji fotowoltaicznych, który pomoże nam w znalezieniu skutecznych opcji dla naszego przedsiębiorstwa. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Zielona energia w firmie – dlaczego warto na nią postawić?

Ogromne oszczędności

Ceny energii nie należą ostatnimi czasy do najniższych. Postępująca inflacja oraz kryzys gospodarczy sprawiły, że przedsiębiorstwa nierzadko muszą płacić ogromne sumy za zużycie energii elektrycznej. Nowoczesne technologie, jak chociażby panele słoneczne Trina Honey, są tu znakomitą alternatywą dla korzystania z usług dostawców prądu. Odpowiednio zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna pozwoli nam bowiem na uniezależnienie się od rosnących cen, a także uniknięcie kosztownych przestojów spowodowanych awariami sieci energetycznej. Panele słoneczne są w stanie dostarczyć optymalną ilość energii do centrów danych oraz maszyn produkcyjnych, co pozwala na bezawaryjne funkcjonowanie naszego przedsiębiorstwa. A ponieważ sami produkujemy energię elektryczną, znika tu też konieczność płacenia rachunków za prąd. Wyjątkiem może być jedynie okres zimowy, podczas którego możemy połączyć energię fotowoltaiczną z mniejszymi ilościami prądu z elektrowni.

Eksploatacja instalacji fotowoltaicznych

Nowoczesne urządzenia pokroju popularnych falowników Huawei SUN2000 odznaczają się również wysoką bezawaryjnością. Konieczne jest tu jedynie ich regularne serwisowanie, zgodne z zaleceniami producenta. Niewątpliwym atutem instalacji fotowoltaicznych jest również intuicyjna obsługa. Nie musimy więc obawiać się, że implementacja zielonej energii będzie wiązać się z koniecznością szkolenia pracowników lub zatrudnienia nowej kadry. Same panele, oferowane przez wiodących producentów, są przy tym niezwykle wytrzymałe na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Nawet mocne gradobicie nie będzie więc w stanie zakłócić produkcji prądu. Należy jednak pamiętać, że w okresie zimowym konieczne może być usunięcie grubych warstw śniegu z powierzchni paneli w celu zapewnienia im stałej efektywności.

Współpraca z doświadczonym dostawcą

Na polskim rynku możemy znaleźć wiele firm specjalizujących się we wdrażaniu rozwiązań w zakresie źródeł zielonej energii. Należy do nich chociażby renomowana firma BayWa r.e., będąca oficjalnym dystrybutorem popularnych marek fotowoltaicznych, jak chociażby SolarEdge. Oprócz dystrybucji integratorzy tego typu oferują również możliwość skorzystania z kompleksowych kursów dla pracowników oraz instalatorów, a także darmowe oprogramowanie, przeznaczone do szczegółowego projektowania instalacji. Jeśli planujemy więc wprowadzić zrównoważony rozwój także i do naszej firmy, skorzystajmy z usług zaufanego partnera.

Artykuł Partnerax