Solidarni z UKRAINĄ!

Projekty domów wybieramy początkowo bardzo często, kierując się wyłącznie względami estetycznymi, natomiast tak naprawdę należy zacząć od oceny funkcjonalnej. Dopiero kiedy upewnić się, że projekt domu odpowiada potrzebom twoim i reszty domowników, możesz myśleć o kwestiach stricte estetycznych.

Cena instalacji fotowoltaicznej - czynniki wpływające na koszt

Gotowe projekty domów — dlaczego warto?

Projekty domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, szczególnie jeśli dysponujesz niewielką działką, a plany zagospodarowania przestrzennego nie pozwalają ci na zbyt dużą ekstrawagancję projektową. Projekty domów parterowych lub piętrowych, które docelowo mają posiadać poddasze użytkowe, są stosunkowo proste. Tutaj stawiamy na funkcjonalność i dostosowanie możliwości do ograniczeń planu przestrzennego. W takim przypadku gotowy projekt jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Projektant nie ma tutaj możliwości zaproponowania ci nieskończenie wielu rozwiązań, a funkcjonalny, gotowy już projekt dość łatwo można dostosować do potrzeb konkretnej lokalizacji. W ten sposób szybko uzyskujesz potrzebny ci projekt, a jego cena jest znacznie bardziej atrakcyjna niż w przypadku zamówienia projektu tworzonego od zera. Sprawdź na https://z500.pl

Projekty domów z poddaszem użytkowym — dla kogo?

Projekty domów z poddaszem to rozwiązanie zarówno dla inwestycji niewielkich o 50-70 metrach kwadratowych powierzchni użytkowej, jak i tych znacznie większych. W ofercie gotowych szkiców znajdziesz zarówno projekty domów o wielkości 50, jak 300 metrów kwadratowych. Nie da się jednak ukryć, że najczęściej na dom z poddaszem użytkowym decydują się inwestorzy posiadający niewielką działkę, której zabudowa jest ograniczona przez MPZP. Jednorodzinne projekty domów w takim przypadku bardzo często są z poddaszem użytkowym. Projekty domów z takim rozwiązaniem pozwalają stworzyć wygodną przestrzeń do życia dla wszystkich domowników. Dzisiejsze nowoczesne domy są z reguły bardzo proste w swojej bryle, inwestorzy cenią minimalistyczne rozwiązania, które są na uniwersalne, odporne na zmieniającą się modę, a przy tym generują nieco mniejsze koszty całej inwestycji. Częściej pojawia się dach dwuspadowy niż bardziej skomplikowane rozwiązanie, projekty tworzone są na planie prostokąta niż bardziej skomplikowanych brył.

Projekty domów z poddaszem — o czym trzeba pamiętać?

Przy wyborze projektów domów z poddaszem warto z pewnością zwrócić szczególną uwagę na jego wysokość. Informacja ta da nam wiedzę na temat tego, czy dany projekt zakłada łatwiejsze czy trudniejsze do zaadaptowania poddasze. Będzie to dla wielu inwestorów naprawdę cenna informacja pozwalająca zdefiniować potencjalne przeznaczenie tego typu przestrzeni. Niezależnie już od tego, czy mowa o projekcie z poddaszem użytkowym czy bez niego, koniecznie trzeba od razu rozstrzygnąć także kwestię garażu. Jest to dość istotny element projektu i jego obecność bądź nie warto rozstrzygnąć na samym początku poszukiwań projektu. Warto także ustalić, czy szukasz projektu z tarasem czy bez, balkonami (jeśli tak, na którą stronę mają być wysunięte). Projekty domów z poddaszem mogą mieć bardzo różny układ dachu. Na niego w istotnym stopniu może wpływać plan zagospodarowania przestrzennego (lub warunki zabudowy) obowiązujący w konkretnej lokalizacji. Bardzo istotne jest, aby przed zakupem projektu domu upewnić się, że wpisuje się on w ramy zabudowy wyznaczone w danym mieście/gminie/dzielnicy. To punkt wyjścia dla każdej tego typu inwestycji. Uwzględnienie tych wszystkich elementów przed rozpoczęciem poszukiwania projektu znacznie usprawni cały proces.

Artykuł Partnerax