Solidarni z UKRAINĄ!

Wyłącznik silnikowy spełnia niesamowicie ważną funkcję, służy bowiem do ochrony silników elektrycznych. Zwykle sprawdza się w urządzeniach o mniejszej mocy, jednak możliwości jego zastosowania są niezwykle szerokie. Wyłączniki silnikowe nazywane też bywają termikami, posiadają bowiem termiczne wyzwalacze, dzęki którym uzwojenie silnika chronione jest w odpowiedni sposób.

Niezawodny wyłącznik silnikowy. Postaw na sprzęt z najwyższej półki

Biorąc to wszystko pod uwagę, z pewnością nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak istotne jest sprawdzone zabezpieczenie silnikowe w postaci wyłącznika silnikowego najwyższej klasy. Jeśli chcesz, by Twój silnik elektryczny pozostawał pod ochroną i nie był narażony na awarie, korzystaj wyłącznie z ochrony renomowanych, najlepszych marek, oferowanych przez wiarygodnych sprzedawców.

Jak działa wyłącznik silnikowy?

Dlaczego warto zdecydować się na wyłącznik silnikowy od znanej i sprawdzonej marki? Przede wszystkim ze względu na jego wysoką skuteczność, precyzję działania, wytrzymałość oraz wykonanie z najwyższej jakości trwałych materiałów. Tego typu zabezpieczenia silnikowe doskonale sprawdzają się także w przypadku wyłączania oraz włączania silników, możliwości ich użycia są więc naprawdę bardzo różnorodne i dostosowane do wymagań i oczekiwań różnego typu użytkowników.

Zabezpieczenie silnikowe ustawione na prąd znamionowy silnika

Wyłącznik silnikowy pozwala na błyskawiczne odcięcie zasilania w chwili, gdy dojdzie do przeciążenia lub zwarcia w obwodzie silnika. Reaguje także na zanik fazy, a jego błyskawiczne działanie pozwala na reakcję w zaledwie kilka milisekund. To doskonały wynik i gwarancja bezpieczeństwa, na której szczególnie zależy klientom.

Zauważyć warto, że na rynku dostępny jest zarówno tradycyjny wyłącznik silnikowy jednofazowy, jak również wyłącznik 3-fazowy. Dostosowane są do różnych warunków pracy oraz warunków ich wykorzystywania, dzięki czemu perfekcyjnie spełnią swoje zadanie niezależnie od potrzeb użytkowników. Możliwe jest dzięki nim m.in. regulowanie nastawy wyzwalaczy przeciążeniowych czy regulacja prądów zwarciowych, która jest szczególnie ważna w przypadku silników elektrycznych.

Ustawienie wyłącznika silnikowego pod prąd znamionowy silnika pozwala na odpowiednią ochronę sprzętu. Cel ten jednak może zostać osiągnięty dopiero w przypadku, gdy sprzęty zostaną do siebie odpowiednio dobrane i prawidłowo ustawione. Wziąć tu pod uwagę trzeba wiele istotnych zmiennych, wśród których wymienić można np.:

  • maksymalną wartość napięcia, którą uznać można za normalną;
  • wartość graniczną napięcia, powyżej której obwód zostanie przerwany;
  • natężenie maksymalne;
  • napięcie znamionowe;
  • moc liczona w kW.

Wyłącznik silnikowy znajduje swoje zastosowanie w różnorodnych układach i miejscach, przez co kryteriów doboru możne być o wiele więcej. Często niezwykle istotny jest także np. zakres regulacji nastaw. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się też te produkty, które wyposażone są w przyciski testowe, podobne do tych w bezpiecznikach. Dzięki nim bowiem możliwe jest systematyczne i bezproblemowe sprawdzanie ich sprawności oraz nienagannego działania.

Wyłączniki silnikowe znanych i renomowanych marek

Jeśli interesuje Cię niezawodny wyłącznik silnikowy jedno- lub trójfazowy, skorzystać możesz z wyjątkowo bogatej i atrakcyjnej oferty sklepu internetowego Elus. Bez wychodzenia z domu zamówisz pod wskazany adres dokładnie ten produkt, który Cię najbardziej interesuje. Co więcej, wszystkie dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, jednocześnie reprezentując urządzenia najwyższej jakości.

Artykuł Partnerax