Solidarni z UKRAINĄ!

Wielu osobom łóżko chowane kojarzy się z meblami z poprzedniego systemu. W niewielkich mieszkaniach w blokach konstrukcje jak półkotapczan sprawdzały się doskonale i przede wszystkim pozwalały zagospodarować w taki sposób przestrzeń, by wszystko się zmieściło. Tym samym zastępowały tradycyjne łóżko, było wyposażone w półki i szafki, a także w rozkładane blaty biurek. Obecnie widać powrót tego trendu, choć nie da się nie zauważyć, że współczesne propozycje poza samą ideą znacznie odbiegają od pierwowzorów. Łóżka chowane wykorzystują różne rozwiązania, więc bez problemu można dopasować to najlepsze do indywidualnych potrzeb.

Gdzie sprawdzi się półkotapczan poziomy łóżko na ścianę?

Łóżko chowane do pokoju młodzieżowego

Szczególnie w pokojach dziecięcych i młodzieżowych idealnie będzie się sprawdzać łóżko składane na ścianę. Przede wszystkim to duża oszczędność miejsca, którego przecież nigdy nie jest za dużo. Nieco inną opcją są oczywiście modne łóżka piętrowe czy też konstrukcje chowane w szafie. Projektanci zaskakują innowacyjnymi i przede wszystkim multifunkcjonalnymi rozwiązaniami, które sprawiają, że każda przestrzeń jest szyta na miarę. Łóżko składane, które zestawie posiada pasy podtrzymujące, będzie wygodnym miejscem do spania także w salonie czy w pokoju gościnnym, a dodatkowe miejsce do przechowywania dowolnych przedmiotów, a nawet pracy, będzie dodatkowym argumentem.

Jakie łóżka chowane są na rynku?

W wielu domach rozwiązaniem na duże potrzeby i niewielki metraż jest półkotapczan poziomy. Nowoczesna wersja mebla sprawia, że rozkładanie łóżka, przechowywanie, wygospodarowanie miejsca do pracy są zdecydowanie łatwiejsze. Całość również świetnie wygląda, a szczebelkowy stelaż gwarantować będzie wygodny i spokojny sen. Poza tym producenci dbają o to, by każdy półkotapczan poziomy był wyposażony w mechanizm zabezpieczający przed przypadkowym otwarciem, co zapewnia łatwość otwierania łóżka każdego dnia, więc nawet dziecko sobie poradzi z zadaniem. Całość jest wygodna i idealnie dopasowana do potrzeb. Konstrukcja łóżka najczęściej opiera się na wysokiej jakości elementach z wytrzymałej płyty laminowanej. Warto także zwrócić uwagę na parametry materaca, opcje pasów oraz oczywiście wykończenie. W pokoju dziecięcym ten mebel będzie intensywnie eksploatowany.

Wybierz łóżko składane, które w zestawie posiada pasy podtrzymujące

Nowoczesny półkotapczan jest multifunkcjonalny. Służy nie tylko do spania i przechowywania, ale także w swojej konstrukcji ma biurko szkolne, które można w łatwy sposób rozłożyć. A to przecież niezwykle ważna przestrzeń do zabawy i nauki. Pełnowymiarowe łóżko sprawi również, że takie meble to inwestycja na lata, która będzie odpowiadać i dzieciom, i nastolatkom i świetnie dopasuje się do zmieniających się potrzeb. Półkotapczany mają tę zaletę, że nie trzeba sprzątać rzeczy, gdy chce się zmienić aranżację z dziennej na nocną. Po złożeniu łóżka mebel zajmować będzie kilkadziesiąt centymetrów głębokości, a podłoga jest po prostu cała do wykorzystania. Tym samym pokój dzienny staje się przestronny, wygodny i funkcjonalny. Meble składane to po prostu duża oszczędność miejsca, a przy tym nie ma konieczności, by rezygnować z wygody czy też niezbędnych elementów, jakie w pokoju ucznia muszą się pojawić.

W sklepie internetowym znaleźć można bardzo różnorodne propozycje i dzięki temu bez problemu da się dopasować meble składane do swoich potrzeb, wielkości miejsca, jakim się dysponuje czy też układu przestrzeni. W praktyce da się zaprojektować dowolną aranżację, kolor i styl mebli.

Artykuł Partnerax