Ciężko byłoby wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez oświetlenia. Towarzyszy nam niemal wszędzie, a jego rodzaje, kolorystyka i styl stają się coraz bardziej różnorodne. Jedno jest pewnie. Oświetlenie LED zdominowało rynek, a klasyczne żarówki już niemal całkowicie poszły w zapomnienie. Nic dziwnego, gdyż ledowe oświetlenie jest dużo bardziej efektywne energetycznie. Do tego jest trwalsze oraz występuje w wielu wariantach – zarówno do wnętrz, jak i do zastosowania na zewnątrz. Warto jednak wiedzieć, czym kierować się przy wyborze oświetlenia, żeby dopasować je jak najlepiej do swoich potrzeb. O tym, na co warto zwrócić uwagę, dowiesz się z poniższego artykułu!

Oświetlenie LED do domu i ogrodu – jak je wybrać?

Lampy ledowe do wnętrz – czym się kierować przy ich wyborze?

Dzielą się one na wiele kategorii i podkategorii. Jednak jednymi z najważniejszych parametrów, którymi należy się kierować przy wyborze, jest ich moc oraz barwa. Barwy oświetlenia dzielimy na: ciepłe, zimne oraz neutralne. Coraz popularniejsze stają się również kolorowe żarówki czy taśmy LED. Świetnym pomysłem dla niezdecydowanych jest wybór inteligentnego oświetlenia, którym można sterować. Wówczas, zależnie od potrzeb czy okoliczności, możesz użyć takiego rodzaju światła, jakiego potrzebujesz.

Przy wyborze oświetlenia LED zwróć uwagę na jasność światła, którą określa się w lumenach. Im ich więcej, tym jaśniej. Ilość lumenów we wnętrzach powinno się dobierać, uwzględniając wielkość pomieszczeń oraz ich rodzaj. W pokoju dziennym/salonie optymalną ilością lumenów jest 1000-2000 na metr kwadratowy. W sypialni – od 500 do 1000.

Jakie są rodzaje oświetlenia LED do ogrodu?

Teren wokół domu, w tym ogród, będzie w pełni bezpieczny dopiero, gdy zostanie odpowiednio oświetlony. W sklepie internetowym eleoo.pl znajdziesz różnego rodzaju oświetlenie LED, które oświetla posesje i nadaje im pięknego klimatu.

Rodzaje oświetlenia zewnętrznego:

  • kinkiety, czyli lampy elewacyjne, do umieszczenia na ścianach budynku. Świecą w górę, w dół, albo i w górę i w dół,
  • lampy uliczne. Oświetlają teren wokół budynków, ulice, ścieżki, podjazd czy ogród,
  • słupki oświetleniowe. Świetnie sprawdzają się np. jako podświetlenie ścieżki w ogrodzie,
  • girlandy. Pięknie ozdabiają tarasy, balkony czy wiaty, emitując przy tym nastrojowe światło,
  • lampy solarne z czujnikami zmierzchu i ruchu.

Nowocześnie czy klasycznie?

Niezależnie od tego, jaki styl preferujesz, wśród różnorodności, jaką oferuje dzisiejszy rynek, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Moda, również w branży oświetleniowej, stale się zmienia. Jeśli jednak chcesz postawić na coś ponadczasowego, co nie znudzi Ci się po kilku miesiącach, stawiaj na klasykę. Proste formy, jednolite, neutralne kolory… to nigdy nie wychodzi z mody!

Artykuł Partnerax