Rozdzielnice elektryczne odgrywają kluczową rolę w rozdziale energii w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej, biurach oraz zakładach produkcyjnych. Pomimo ważnej roli jaką spełniają, nie eksponujemy ich, zwłaszcza w budynkach mieszkalnych.

Obudowa natynkowa KP-DB-I-MS-318Obudowa natynkowa KP-DB-I-MS-318

Obudowy powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów. Nowoczesne rozdzielnice mają szereg rozwiązań podnoszących komfort montażu oraz zapewniających możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa obsługi urządzeń i aparatów. Przy projektowaniu rozdzielnicy należy myśleć perspektywicznie mając na uwadze konieczność rozbudowy aparatury w przyszłości i uwzględnić rezerwę miejsca. Obudowa powinna dawać taką możliwość, inaczej dodawanie kolejnych aparatów może powodować komplikacje montażowe.

Oferowane rozdzielnice mogą być montowane niemal w każdym rodzaju ściany, począwszy od tradycyjnych konstrukcji poprzez betonowe i ceramiczne, kończąc na gipsowych. Rozdzielnice można instalować w murach i ściankach działowych wybierając pomiędzy systemami natynkowym lub podtynkowym.

Obudowa podtynkowa KP-DB-I-MF-318Obudowa podtynkowa KP-DB-I-MF-318

W ramach uzupełniania oferty IDEAL TS by Kanlux, wprowadzono kolejne obudowy metalowe własnej produkcji KP-DB z szynami DIN do zabudowy aparatury modułowej.

Podstawowym założeniem jest możliwość realizacji zaawansowanych instalacji elektrycznych, które można zbudować w oparciu o obudowy KP-DB oraz aparaturę modułową marki IDEAL TS by Kanlux. Zakres tych produktów pozwala jednak realizować również instalacje w innych obszarach, chociażby jako rozdzielnice domowe w rozbudowanych instalacjach.

Nowe obudowy to modele: KP-DB-I-MF-224 oraz KP-DB-I-MF-324

Wszystkie rodziny obudów metalowych mają od 2 do 6 rzędów z czego obudowy 2, 3 i 4 rzędowe dostępne są w sprzedaży regularnej. Większe obudowy produkowane są na zamówienie w polskiej fabryce Kanlux. Odstęp między rzędami to 135 mm. W każdym rzędzie możemy umieścić 18 lub 24 moduły. Daje to pojemność od 48 do 144 miejsc modułowych w jednej szafce.

KP-DB-I-MF-21829320biały2x18Pdo wbudowania w ścianę30stalI
KP-DB-I-MF-31829321biały3x18Pdo wbudowania w ścianę30stalI
KP-DB-I-MF-41829322biały4x18Pdo wbudowania w ścianę30stalI
KP-DB-I-MF-22432639biały2x24do wbudowania w ścianę30stalI
KP-DB-I-MF-32432640biały3x24do wbudowania w ścianę30stalI

Taki zakres w pełni odpowiada wysokim wymaganiom inwestycyjnym w obszarach budownictwa administracyjnego jak i komercyjnego. Biały kolor obudowy sprawia, że doskonale wpisują się zarówno w przestrzeń biurową, jak i w pomieszczenia w budynkach administracji publicznej. Obudowy z wszystkich rodzin w standardzie wyposażone są w zamek piórkowy bez kluczyka - otwarcie za pomocą dowolnego płaskiego elementu. W przypadku konieczności zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem, istnieje także możliwość zastosowania zamka na kluczyk (KDB-M-KL). Obudowy, zarówno natynkowe jak i podtynkowe, spełniają wymogi montażu wewnątrz budynków – ich stopień szczelności wynosi IP30.

Rozdzielnice metalowe - wymiary (rzędami od lewej): KP-DB-I-MF-218, KP-DB-I-MF-318, KP-DB-I-MF-418, KP-DB-I-MF-224, KP-DB-I-MF-324eRozdzielnice metalowe - wymiary (rzędami od lewej): KP-DB-I-MF-218, KP-DB-I-MF-318, KP-DB-I-MF-418, KP-DB-I-MF-224, KP-DB-I-MF-324

Obudowy o szerokości 18 modułów w rzędzie mają głębokość 115mm, czyli można je montować w każdym rodzaju ścian, natomiast obudowy o szerokości 24 modułów to 145mm głębokości.

Obudowy natynkowe, 18 modułowe, to głębokość 125mm, z kolei obudowy o szerokości 24 modułów - 145mm, co umożliwia swobodne prowadzenie okablowanie rozdzielnicy, nawet przy maksymalnym wypełnieniu aparatami obudowy 6-rzędowej. Wszystkie rodziny obudów wyposażone są standardowo w listwy PE/N.

Obudowy podtynkowe dodatkowo wyposażone są w ramkę, która doskonale licuje się z powierzchnią montażową. Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość regulacji głębokości osadzenia ramki w zakresie do 11mm.

Listwy PE-N w standardzieListwy PE-N w standardzie

Wyjaśnienie odnośnie kodyfikacji symbolu

KP-DB-I-Mx-324
KP-DB – rodzina produktów (Kanlux Produkcja Distribution Box)
I – typ konstrukcji: I klasa izolacji
Mx – określenie typu drzwi i ramki oraz zabudowy: MF – rozdzielnica metalowa, zabudowa podtynkowa (Metal Flush) / MS – rozdzielnica metalowa, zabudowa natynkowa (Metal Surface)
324 – pojemność modułowa: pierwsza cyfra oznacza ilość rzędów (od dwóch do sześciu), kolejne – ilość modułów, które można umieścić w rzędzie, 324 oznacza rozdzielnicę trzy rzędową, gdzie w każdym rzędzie można umieścić 24 moduły

Zamek bez kluczyka

Charakterystyka rozdzielnic

Rozdzielnice KP-DB-I-MF - obudowy do montażu podtynkowego

 • Zastosowanie: metalowe obudowy do montażu aparatów na szynach DIN (TH35)
 • Klasa ochronności: I
 • Stopień ochrony obudowy: IP30
 • Napięcie znamionowe: AC 230/400V
 • Prąd znamionowy: 125A
 • Warunki eksploatacji: wewnątrz budynków, środowisko o małej agresywności.

Rozdzielnice KP-DB-I-MS- rozdzielnice do montażu natynkowego

 • Zastosowanie: metalowe obudowy do montażu aparatów na szynach DIN (TH35)
 • Klasa ochronności: I
 • Stopień ochrony obudowy: IP30
 • Napięcie znamionowe: AC 230/400V
 • Prąd znamionowy: 125A
 • Warunki eksploatacji: wewnątrz budynków, środowisko o małej agresywności.

Kanlux SA
ul. Objazdowa 1–3, 41-922 Radzionków
tel. 32 388 74 50, faks 32 388 74 99
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.ideal-ts.plx