Możliwości systemów detekcji wycieków cieczy firmy nVent RAYCHEM TraceTek i Aquitron są bardzo duże. Mogą monitorować obszary od kilku metrów do kilkudziesięciu kilometrów przewodów sensorowych z dokładnością wskazania wycieku do jednego metra. W zależności od zastosowania przewodów sensorowych system może wykrywać wycieki: wody, kwasów, paliw, rozpuszczalników organicznych i innych cieczy.

Wykrywanie wycieków wody z dokładnością do 1 m przewodu sensorowego dzięki systemom lokalizacji wycieków wody nVent RAYCHEM TraceTek i Aquitron

System lokalizacji wycieków wody z dokładnością do 1 m przewodu sensorowego

AT-APA Panel alarmowy z lokalizacją wycieku, 4 obwody po 100 m

System wykrywania wycieków wody

Adresowalny panel alarmowy AquiTron AT-APA to wysoce skuteczne urządzenie do wykrywania wycieków cieczy do użytku z przewodami sensorowymi TraceTek i czujnikami punktowymi AquiTron. Do centrali można podłączyć do czterech przewodowych, oddzielnych obwodów wykrywania wycieków. Do każdego obwodu można podłączyć sześć czujników punktowych lub do 100 metrów przewodu sensorowego do wykrywania wycieków cieczy np. wody, paliwa, kwasów. Każdy obwód można podzielić na maksymalnie 10 regionów (stref), a każdy region można nazwać indywidualnie. To, wraz z wieloma metodami podłączania urządzeń zewnętrznych, sprawia, że jest to panel pasujący do prawie każdej aplikacji. Urządzenie zostało zaprojektowane do wszystkich zastosowań związanych z wykrywaniem wycieków cieczy, w których ważna jest szybka lokalizacja wycieku, automatyczne raportowanie alarmów i zdalne monitorowanie danych. Wszystkie szczegółowe informacje o alarmie są wysyłane pocztą elektroniczną i są również dostępne dla systemu zarządzania budynkiem za pośrednictwem protokołu Modbus TCP / IP, SNMP, BACNet. Moduł ten zawiera również niezbędne bezpotencjałowe styki przekaźnika osobno na każdy obwód, do raportowania alarmów. Operator może stale monitorować stan pętli wykrywania wycieków; można to zrobić na miejscu za pomocą ekranu dotykowego lub komputera za pośrednictwem wbudowanego serwera internetowego.

 • 4 niezależne obwody (strefy) pomiarowe po 100 m lub po 6 czujników punktowych
 • Kompatybilny z przewodami sensorowymi TraceTek
 • Kompatybilny z czujnikami punktowymi wody oraz oleju AquiTron
 • Wykrywanie wycieków w dowolnym miejscu przewodu sensorowego i lokalizacja wycieku z dokładnością do +/- 1 m
 • 40 regionów adresowalnych
 • Wykrywa uszkodzenia przewodów sensorowych
 • Może wykryć 4 jednoczesne wycieki
 • Wyświetlacz dotykowy
 • Po 2 niezależne bezpotencjałowe styki przekaźnika dla każdego obwodu
 • Może monitorować temperaturę i wilgotność za pomocą dodatkowego czujnika
 • Integracja BACNet, Modbus TCP / IP, SNMP
 • Kompleksowe rejestrowanie zdarzeń
 • Wbudowany serwer WWW
 • Powiadomienia mail

TraceTek TTA-SIM mini panel alarmowy

Detekcja wycieków wody

nVent RAYCHEM TraceTek TTA-SIM gotowy do pracy, zmontowany w obudowie Moduł Interfejsu Sensorowego. Został zaprojektowany do pracy z przewodami sensorowymi i sondami punktowymi TraceTek. TTA-SIM może monitorować do 150 m przewodu sensorowego.

Po wykryciu cieczy urządzenie sygnalizuje wyciek za pomocą diody LED i alarmu dźwiękowego oraz przełącza przekaźnik. Lokalizacja wycieku jest mierzona i może zostać przekazana do głównego systemu monitorowania. W przypadku modelu TTA-SIM-2 lokalizacja wycieku jest wyświetlana na wbudowanym wyświetlaczu LCD. Nie jest wymagana żadna kalibracja.

TTA-SIM może być używana jako samodzielna jednostka sygnalizująca wyciek lub może być instalowana w sieciach z innymi modułami nVent RAYCHEM TraceTek oraz nadrzędnym panelem dotykowym TT-TS12.

 • Wytrzymała obudowa z poliwęglanu do trudnych warunków.
 • 60 dB Alarm dźwiękowy z przyciskiem wyciszania.
 • Styki beznapięciowe do sygnalizacji alarmów.
 • Diody LED wskazujące zasilanie, wyciek, problemy z czujnikami i stan komunikacji.
 • Opcjonalny wyświetlacz LCD lokalizacji wycieku.
 • Prosta komunikacja szeregowa RS-485 skrętką ekranowaną.
 • Różne protokoły komunikacyjne (wybór protokołu odbywa się automatycznie).

Wykrywanie wycieków wody w centrach danych i serwerowniach

Wykrywanie wycieków wody w centra danych i serwerowniach

W centrach danych i serwerowniach systemy wykrywania wycieków TraceTek i AquiTron zapewniają najlepszą możliwą ochronę przed wyciekami z systemów klimatyzacji, rur chłodzących lub wnikaniem wody z sąsiednich pomieszczeń. W tych systemach wykrywane są już bardzo małe wycieki wody, zanim spowodują one poważne problemy. W obszarach o wysokiej wrażliwości stosowane są dwa rodzaje przewodów czujnikowych (TT1000 i TT1100-OHP).

TT1000 przewód sensorowy

Przewód wykrywający wyciek wody

Przewód do wykrywania wycieków wody TraceTek TT1000 jest instalowany pod podłogą podniesioną w pobliżu wszystkich jednostek klimatyzacyjnych, rur wody lodowej itp. Przewód czujnikowy można również zainstalować na wysokim poziomie w korytkach ściekowych nad krytycznymi elementami i urządzeniami wyposażenia.

Wykrywanie wycieków wody z rur podwieszanych

Systemy detekcji nieszczelności rur z wodą

Jeśli rury przechodzą przez obszary krytyczne lub ponad kosztownym wyposażeniem, należy je zabezpieczyć przed wyciekami wody. Rury zainstalowane np. w suficie podwieszanym są niewidoczne i mogą spowodować duże szkody, jeśli wystąpi wyciek. Zainstalowanie systemu wykrywania wycieków zapewni wczesne ostrzeżenie do podjęcia działania przez odpowiednie osoby i być może przyczynić się do zmniejszenia kosztownych strat i napraw budynku. TT1100-OHP to przewód wykrywający wodę przeznaczony do montażu na rurach podwieszanych lub w miejscach brudnych i zakurzonych.

TT1100-OHP przewód sensorowy

Kabel wykrywający wyciek wody

TraceTek TT1100 – OHP jest podobny do TT1000. Jednak jest dostarczany z unikalną warstwą oplotu poliestrowego, który zapewnia wchłaniane wody i szybsze wygenerowanie sygnału alarmowego wraz z zlokalizowaniem wycieku. Warstwa oplotu zapewnia również dodatkową ochronę tam, gdzie ostre metalowe krawędzie mogą stanowić problem i dobrze sprawdza się w ochronie elektrod czujnika w miejscach brudnych lub zakurzonych. Włókno jest tak dobrane, aby szybko wysychało, więc po zlokalizowaniu i naprawie wycieku przewód szybko wyschnie i będzie gotowy do ponownego użycia. TT1100–OHP to czujnik rozproszony, który można przymocować do spodu podwieszanej rury za pomocą opasek kablowych. Nie ma potrzeby stosowania tacy ociekowej, aby woda zetknęła się z przewodem sensorowym.

Dystrybucja i montaż: tracetek.dolejsz.plx