Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest zapewnienie godnych warunków pracy swoim pracownikom. Państwo nakłada na nich przymus dbałości, o bezpieczeństwo zatrudnionych osób, a także osób postronnych. Jest to niezwykle ważne podczas prac odbywających się w przestrzeni miejskiej. Z tego względu powstały namioty spawalnicze, które wykorzystywane są podczas wszystkich prac budowlanych poza terenem przedsiębiorstwa.

Zalety profesjonalnych namiotów spawalniczych

Zagrożenia powstające na skutek spawania metali

W trakcie procesu spawania metali powstaje niebezpieczny dym spawalniczy, stanowiący mieszaninę drobno dyspersyjnych cząstek stałych oraz substancji chemicznych. Składa się z tlenków, krzemianów, fluorków, węglanów metali oraz fluorokrzemianów. Powstaje w wyniku działania plazmy łuku na materiał podstawowy oraz dodatkowy. Z tego względu spawanie uchodzi za niebezpieczne zajęcie. Z tego względu przed przystąpieniem do prac konieczne staje się odpowiednie przygotowanie stanowiska pracy, które zapewni ochronę zarówno pracownikowi, jak i osobom postronnym.

Namioty spawalnicze – do czego wykorzystywane są specjalistyczne namioty?

Profesjonalne namioty spawalnicze stanowią doskonałe rozwiązanie dla branży budowlanej. Specjalistyczne namioty najczęściej tworzone są na potrzeby chwili. dedykowane są między innymi jednostkom szybkiego reagowania oraz zespołom utrzymania ruchu. Sprawdzą się podczas prac, prowadzonych na terenie niezadaszonym. Dzięki produktom firmy Vitabri, który jest liderem na rynku namiotów ekspresowych, pracownicy wykonujący zaawansowane prace spawalnicze, mogą wykonywać niezbędne naprawy, pomimo panujących na zewnątrz niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Namioty spawalnicze – specyfikacja

Wykonany z najwyższej klasy materiałów namiot spawalniczy jest łatwy w obsłudze. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu umożliwiają szybkie rozłożenie konstrukcji. Specjalna płachta tworząca barierę dla wiatru, deszczu oraz śniegu zapewnia komfort pracy. Każdy namiot został wyposażony w system wentylacyjny, który odprowadza wytwarzane podczas pracy pyły. Wykonany z galwanizowanych rurek stelaż zapewni bezpieczeństwo przebywającym wewnątrz namiotu osobom. Ponadto, każdy namiot posiada dwa wyjścia, które umożliwiają rozstawienie go na sieci rurociągowej. Namioty spawalnicze dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można dostosować je do indywidualnych potrzeb, a także w różnych wariantach kolorystycznych. Wybrane modele posiadają specjalną taśmę ostrzegawczą. Ponadto, na każdej z konstrukcji można wykonać nadruk z logo firmy. Odbywa się to za pomocą metody: cyfrowej, termo transferu lub sublimacji, a także UV.

Namioty spawalnicze – elementy dodatkowe

Do każdego namiotu spawalniczego można zakupić elementy dodatkowe. Pośród nich znajdują się obciążniki VITABRI, torby na dach i ścianki, pokrowce na namiot, wzmocnienia boczne, łącza konstrukcyjne oraz oświetlenie, które umożliwia prowadzenie prac po zapadnięciu zmroku.
Namioty spawalnicze to wyjątkowe konstrukcje, które umożliwiają prowadzenie prac w każdych warunkach. Chronią nie tylko osobę odpowiedzialną za wykonanie pracy, ale także osoby, które nie uczestniczą w przebiegu prac.

Więcej na temat: