Seria ORANGE, bo pod taką nazwą kryją się te narzędzia, to absolutna nowość na rynku. Specjalna, opatentowana konstrukcja narzędzia pozwala na cięcie przewodów, bądź zaprasowywanie końcówek kablowych na przewodach będących „pod napięciem” o maksymalnej wartości 1000 V. Jest to rozwinięcie linii ręcznych narzędzi spełniających standard IEC60900. Dodatkowe badania narzędzi ORANGE określa standard IEC62841-1.

Fot. 4. Akumulatorowy zestaw do bezpiecznego cięcia kabli mogących być pod napięciem. Fot. 4. Akumulatorowy zestaw do bezpiecznego cięcia kabli mogących być pod napięciem.

Praca w środowisku do 1000 V jest bardzo często codziennością. Do tej pory jej bezpieczeństwo gwarantowały ręczne narzędzia izolowane. Nasza nowa seria ORANGE jako pierwsza pozwala na zaprasowywanie końcówek (zdj. 2) lub cięcie przewodów (zdj. 3) w bezpieczny sposób z użyciem narzędzi akumulatorowych.

Od lewej: fot. 2. Praska akumulatorowa EKM6022ISM i fot. 3. Nożyce akumulatorowe ESM50ISM Od lewej: fot. 2. Praska akumulatorowa EKM6022ISM i fot. 3. Nożyce akumulatorowe ESM50ISM

Nasze narzędzia serii ORANGE zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa podczas pracy. Z doświadczenia wiadomym jest, że najlepszym zabezpieczeniem jest brak zasilania, ale jednak narzędzia serii ORANGE pozwalają w zakresie do 1000 V wprowadzić dodatkowe bezpieczeństwo. Instalacje elektryczne w wielu przypadkach nie mogą być tak poprowadzane, aby wykluczyć wszelkie prace „pod napięciem”. Nasza seria ORANGE – praski i nożyce – pozwala na bezpieczną i komfortową pracę w takich przypadkach. Jest ona dopuszczona do prac w strefi e napięcia do 1000 V – począwszy od montażu złączy kablowych, np. w instalacjach napowietrznych, po montaż i naprawy systemów oświetlenia ulicznego. Znane z narzędzi funkcje, dostępne są także w narzędziach serii ORANGE. Nadal mamy wyświetlacz LCD z podstawowymi komunikatami, a także obracalne głowice robocze. Jako dodatkowe narzędzie do obsługi kabli mogących być pod napięciem proponujemy profesjonalne akumulatorowe nożyce do cięcia kabli mogących być pod napięciem HOLGER CLASEN GIS (zdj. 4). Zostały one zaprojektowane i zbudowane pod kątem najcięższych prac elektroinstalacyjnych w trudnodostępnych miejscach.

Fot. 1. Bezpieczny uchwyt ORANGE LINE. Fot. 1. Bezpieczny uchwyt ORANGE LINE.

Testowane i certyfikowane zgodnie z normą IEC 60900 napięcie pojawiające się w głowicy roboczej nie „przechodzi” do obudowy, specjalna konstrukcja osłony zapobiega przypadkowemu kontaktowi z częścią narzędzia będacą „pod napięciem” (zdj.1).

Urządzenie zbudowane jest zgodnie z normą DIN EN 50340. Ultralekka i przystosowana do użytku zewnętrznego i wewnętrznego konstrukcja głowic zapewnia obsługę kabli i przewodów w zakresie do Ø 85–120 mm. Zastosowana konstrukcja pompy akumulatorowej to najnowszy model z wbudowanym automatycznym przeciążeniowym zaworem bezpieczeństwa. Nowy napęd i innowacyjne głowice tnące zapewniają długotrwałą żywotność i funkcjonalność nawet w najtrudniejszych warunkach pracy. Zestaw akumulatorowy zapewnia ochronę operatora w przypadku omyłkowego przecięcia przewodów będących pod napięciem do 30 000 V. Ze względu na swoją uniwersalność praski i nożyce akumulatorowe stanowią bardzo interesującą alternatywę dla urządzeń zasilanych tradycyjnie, czego dowodzi znaczący wzrost ich sprzedaży na polskim rynku. Mamy nadzieję, że chociaż skrótowo udało nam się przybliżyć Państwu tą ciekawą grupę urządzeń – w przypadku pytań jak zwykle pozostajemy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na

www.energotytan.com