Praktycznie każdy rodzaj inwestycji budowlanych wymaga skorzystania z profesjonalnych narzędzi. Nawet jeśli wydaje nam się, że większość prac możemy wykonać samodzielnie, to przy dużych projektach, np. podczas budowy domu czy obiektu wielkopowierzchniowego, prędzej czy później okaże się, że jakiegoś urządzenia nam brakuje. Na szczęście, z pomocą przychodzą firmy oferujące wynajem sprzętu!

Jakie narzędzia i urządzenia oferują wypożyczalnie sprzętu budowlanego? Sprawdzamy!

Jak działa wypożyczalnia narzędzi budowlanych?

Warto rozpocząć od tego, że klientami, którzy korzystają z usług takich przedsiębiorstw są zarówno osoby fizyczne, jak i działalności gospodarcze. Każdy potrafi liczyć, a za skorzystaniem z wypożyczalni narzędzi budowlanych przemawia już zwykła troska o finanse.

Załóżmy, że firma wygrała przetarg na zagospodarowanie wybranej przestrzeni publicznej. W toku prac okazuje się, że niezbędna będzie nie tylko betoniarka, ale i minikoparka, wozidło oraz walec drogowy. Gdybyśmy mieli samodzielnie kupować te maszyny, to płynność finansowa przedsiębiorstwa mogłaby stanąć pod wielkim znakiem zapytania. Na szczęście z pomocą przychodzi wypożyczalnia sprzętu budowlanego Drial.

Co, jeśli będąca na stanie w Twojej firmie koparka ulegnie awarii? Zakup nowej, o podobnych parametrach, to nie tylko koszta, ale i kilka dni oczekiwania na transport. Przez ten czas budowa będzie stała, a przecież termin oddania inwestycji nie jest z gumy. Zleceniodawcy raczej nie będą obchodziły napotkane po drodze problemy.

Właśnie w tej chwili każdy – zarówno osoba prywatna, jak i firma – doceni ofertę firmy Drial. Przedsiębiorstwo może pochwalić się imponującą siecią oddziałów w całej Polsce: od Rawy Mazowieckiej, przez Białystok, Gdańsk, Kraków, Płock i Poznań, po Rzeszów, Warszawę i Wrocław. Dlaczego to tak ważne?

Ponieważ w ten sposób inwestorzy z dowolnej części kraju mogą szybko uzyskać dostęp do nowoczesnych maszyn o dokładnie takiej specyfikacji technicznej, jaka jest niezbędna do wykonania prac. Mało tego! Zamówiona do prac w Gdyni koparka nie będzie musiała być transportowana np. z Krakowa czy Warszawy – wyda ją lokalny punkt działający w mieście Neptuna.

Co znajdziemy w dobrej wypożyczalni narzędzi?

Kluczem do sukcesu jest szeroka oferta. Warto sprawdzić, czy na stronie wprowadzono przejrzysty, czytelny podział na podkategorie, dzięki którym będziemy mogli szybko odnaleźć dokładnie takie sprzęty, jakich w danej chwili potrzebujemy.

Wśród tych najważniejszych kategorii na pewno trzeba wskazać na urządzenia do prac:

  • odwadniających,
  • wysokościowych,
  • ziemnych,
  • betoniarskich,
  • z prądem i oświetleniem.

Spośród dostępnych maszyn, nie powinno zabraknąć:

  • koparek,
  • pomp (do igłofiltrów, szalunkowych, zatapialnych, szlamowych, wysokociśnieniowych, moto),
  • podnośników (nożycowych, masztowych, przegubowych),
  • agregatów prądotwórczych,
  • zbiorników do betonu.

Nie tylko asortyment – na co jeszcze patrzeć przy wyborze wypożyczalni sprzętu budowlanego?

Warto upewnić się, czy firma, z którą chcemy współpracować, dostarczy dla nas (a następnie, po zakończeniu prac, odbierze) wybrane urządzenie. Dzięki temu oszczędzamy czas i pieniądze. Odpada nam także cała logistyka związana z transportem.

Kolejna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę, to polityka zwrotów, gdyby doszło do awarii urządzenia. Profesjonalne, sprawdzone przedsiębiorstwa, jak Drial, nie tylko odbierają uszkodzoną maszynę z budowy, ale też dostarczają nową – o takich samych lub zbliżonych parametrach technicznych. Dzięki temu można kontynuować prace i oddać inwestycję w założonym terminie!

Artykuł Partnerax