Firma „LŁ” (dawniej Lange Łukaszuk) uzupełniła swoją bogatą ofertę o bardzo interesujące elektronarzędzia Panasonic.

Profesjonalne narzędzia akumulatorowe Panasonic nareszcie dostępne w Polsce

Od 1978 roku międzynarodowy koncern, znany przez polskich konsumentów najczęściej jako dostawca wysokiej klasy urządzeń RTV i elektroniki użytkowej, produkuje wysokiej klasy elektronarzędzia zasilane akumulatorowo. Co więcej, z ogniw Panasonic korzysta wielu innych producentów uznanych marek elektronarzędziowych. A baterie Panasonic niemal każdy Polak ma w swoim budziku, pilocie do telewizora czy wadze kuchennej. Okazuje się, że Panasonic to korporacja, która posiada ponad 270 zakładów produkcyjnych wielu branż (medycyna, motoryzacja, budownictwo, elektronika użytkowa i komponentowa, energetyka i wiele innych) na wszystkich kontynentach. Zatrudnienia niemal 300 tysięcy pracowników na całym Świecie, obrót za rok 2013 wyniósł ponad 57 miliardów Euro. Elektronarzędzia akumulatorowe Panasonic były obecne w Europie od ponad 11 lat, jednak do Polski zawitały za pośrednictwem podwrocławskiej firmy „LŁ” dopiero teraz.
Rozwój technologii litowo-jonowej pozwolił na budowanie maszyn o bardzo wysokiej wydajności, obecnie porównywalnej z narzędziami zasilanymi z sieci ~230V. Coraz częściej mówi się o potrzebie wprowadzenia regulacji dotyczących sukcesywnego odchodzenia od kabli na rzecz baterii, zwłaszcza w pracy na wysokościach i przy produkcji, gdzie kabel lub przewód sprężonego powietrza stwarza zagrożenia dla operatora lub obrabianego materiału. To dwa najważniejsze powody, dla których rynek narzędzi bezprzewodowych w Polsce przyrasta w tempie ponad 40% rok do roku (dane Millward & Brown – „Badanie polskiego rynku elektronarzędzi w latach 2006-2015”).
Na nowoczesne potrzeby rynku odpowiada kompleksowa oferta LŁ i Panasonic: to narzędzia bardzo trwałe, ogniwa baterii długowieczne, a nawet długa, codzienna praca nimi nie nastręcza żadnych trudności, gdyż Panasonic dba o ergonomię swoich maszyn redukując do minimum poziom hałasu, wibracji oraz wagę urządzeń.
Na specjalne wyróżnienie zasługuje kilka systemów narzędzi Panasonic, które są niespotykane u innych producentów, jak np. „Tough Tool, Intelligent Protection” (w swobodnym tłumaczeniu: „twarde narzędzie, inteligentne zabezpieczenia”). Każde narzędzie oznaczone w ten sposób jest zabezpieczone przed niszczącym działaniem wilgoci i pyłu do tego stopnia, że można je zostawić na deszczu, czy użytkować w bardzo wilgotnych miejscach tj. zbiornikach, kopalniach, platformach wiertniczych, itp. System ten dba również o ochronę ogniw baterii nie dopuszczając do nadmiernego rozładowania i przeładowania, które są destruktywne dla baterii.
Warto również zwrócić uwagę na linię 8 elektronarzędzi i kilku urządzeń, które mogą być zasilane bateriami 14,4 V lub 18,0 V, co daje użytkownikowi pełną elastyczność w budowaniu całej bazy elektronarzędzi. Musimy również pamiętać, że wszystkie baterie linii litowo-jonowej są ładowane za pomocą jednego modelu ładowarki, a Panasonic jako producent wszystkich elementów zestawu (narzędzia, baterii, ładowarki i osprzętu) gwarantuje 100% kompatybilność w bardzo długiej perspektywie czasu. System „Dual Voltage” także jest charakterystyczny dla marki Panasonic.
„LŁ” ze swej strony zabezpiecza wszelkie kwestie serwisowe i gwarantuje ekspresowe naprawy oraz wysyłki sprzętu door-to-door na terenie całego kraju. Narzędzia Panasonic są objęte 3-letnią gwarancją, baterie i ładowarki 2-letnią ochroną gwarancyjną po rejestracji na stronie www.narzedziapanasonic.pl lub www.langelukaszuk.pl, na których również można znaleźć mnóstwo informacji technicznych, wyników testów, filmów instruktażowych czy relacji z pokazów, szkoleń i targów. W tym miejscu trzeba uzupełnić, że gwarancja na narzędzia Panasonic obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej oraz w Turcji i Szwajcarii na tych samych zasadach. Wyróżnia nas to na rynku elektronarzędzi.x