Pracując w ograniczonej przestrzeni każdy milimetr jest na wagę złota. Dlatego nowa generacja kluczy M18 FUEL™ ma tylko 152 mm długości, o 18 mm mniej niż poprzedni model, umożliwiając dostęp do miejsc, do których nie jesteśmy w stanie dotrzeć innymi urządzeniami. Co więcej - klucze łącznie z akumulatorem 5.0 Ah ważą jedynie 2,3 kg, a bez niego - 1,6 k, czyli mniej niż urządzenia o wysokim momencie obrotowym.

Nowa generacja kluczy udarowych - MILWAUKEE M18 FUEL™

Nowe klucze od MILWAUKEE® zapewniają wiodące w branży osiągi: moment zrywający rzędu 881 Nm i moment dokręcania 745 Nm. To o 135 Nm i o 22% wyższy moment w porównaniu do poprzedniej generacji.
Moc przekłada się także na szybkość pracy. Klucze M18 FUEL™ pozwalają na usunięcie śruby do 2 razy szybciej przy 2575 obr./min. Klucze posiadają 4 tryby DRIVE CONTROL, które umożlwiają przełączanie pomiędzy czterema różnymi ustawieniami prędkości i momentu obrotowego.
Dodatkowa funkcja regulacji wykręcania śruby zapewnia pełny moment obrotowy na początku czynności, a następnie zmniejsza obroty po poluzowaniu śruby, aby zapobiec jej wypadnięciu. Klucze zostały wyposażone w trzy lampy LED ułatwiające pracę w zaciemnionych przestrzeniach, a także chowany hak do zawieszenia na pasku.

Źródło: MILWAUKEE®x