Solidarni z UKRAINĄ!

Choć XXI wiek nie przywitał nas latającymi deskorolkami, branża motoryzacyjna wcale nie stoi w miejscu, a auta już w niczym nie przypominają swoich poprzedników sprzed kilku lat. Pojazdy elektryczne oraz hybrydowe, a niedługo, być może, autonomiczne wymagają od mechaników nieustannego podnoszenia kwalifikacji i pracy z odpowiednimi, bezpiecznymi, certyfikowanymi narzędziami. Jeden błąd może kosztować naprawdę wiele, dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć i zawczasu wyposażyć swój warsztat w rozwiązania najwyższej klasy. Tu z pomocą przychodzą najnowsze, innowacyjne i funkcjonalne propozycje marki WIHA – walizka narzędziowa XL oraz wózek warsztatowy eMobility. Oba zestawy, oprócz szerokiego wyboru wysokiej jakości narzędzi ręcznych, ofertują cały pakiet wartości dodanych związanych z funkcjonalnością, ergonomią i mobilnością. Co dokładnie kryją „pod maską”?

Naprawdę niezły wóz(ek), czyli kilka słów o mobilności i narzędziach dla profesjonalnego mechanika

Bezpieczeństwo to kwestia zaufania

Choć może to brzmieć jak truizm, w profesjonalnej pracy najważniejsze jest bezpieczeństwo – zarówno wykonawcy, jak i powierzonego mu mienia. Naprawa współczesnych, zaawansowanych technologicznie podzespołów samochodowych wymaga więc od fachowców nie tylko ogromnego zasobu wiedzy, ale i zaawansowanych narzędzi. – Z uwagi na rozwój branży proponujemy specjalistom nie tylko wysokiej jakości narzędzia dedykowane autom klasycznym czy hybrydowym, ale również szerokie spektrum rozwiązań przeznaczonych do naprawy aut elektrycznych – podkreśla Maja Sikorska, Marketing Manager Wiha. – Wszystkie narzędzia w każdym z zestawów posiadają certyfikat VDE, są izolowane i przetestowane przy 10 000 V AC oraz dopuszczone do użycia pod napięciem 1000 V AC – dodaje Maja Sikorska.

eMobility. Mobilność, jakość, funkcjonalność – troje do pary!

Oprócz nowych wyzwań natury technicznej zmienia się też całościowe podejście do pracy nowoczesnego mechanika, które staje się bardziej zorientowane na pracownika i traktuje jego zdrowie oraz komfort pracy jako priorytet. Elastyczność, wielozadaniowość i jakość narzędzi grają tu kluczowe role i to właśnie te trzy cechy przyświecały specjalistom Wiha podczas projektowania rozwiązań eMobility.
Wszystkie narzędzia w wózku są podzielone na pięć szuflad i w uporządkowany sposób ułożone w dopasowanych przegródkach piankowych. Szuflady można całkowicie wyjąć, uzyskując nieograniczony i szybki dostęp do ich zawartości. Dzięki dodatkowej półce i wbudowanemu poczwórnemu gniazdku wózek można wyposażyć także w narzędzia elektryczne.

Naprawdę niezły wóz(ek), czyli kilka słów o mobilności i narzędziach dla profesjonalnego mechanika

Dzięki płozom kółek wózek można ładować mobilnie do 150 kg i wygodnie przemieszczać na terenie warsztatu. Niezawodne hamulce zapewniają zaś absolutną stabilność i nieruchome ustawienie, dzięki czemu wózek można stosować również jako stabilny stół warsztatowy lub półkę do odkładania przedmiotów. Do istotnych elementów wyposażenia zaliczają się m.in. wkrętak elektryczny speedE®II electric, izolowane narzędzia dynamometryczne, nasadki kluczy, wkrętaki, szczypce, klucze płaskie, wielofunkcyjna latarka z oświetleniem LED, laserem i światłem UV. Znajdziemy tu także próbnik napięcia, klucze dynamometryczne, rękawice ochronne, a nawet znaki ostrzegawcze! Dzięki w pełni wyposażonemu wózkowi warsztatowemu użytkownik zawsze ma pod ręką odpowiednie narzędzie Wiha i jest chroniony podczas pracy.

Skrzynka narzędziowa XL eMobility – łatwa praca niezależnie od warunków

Niezależnie od tego, czy jest używana stacjonarnie w warsztacie samochodowym, czy „w ternie”, np. podczas instalacji stacji ładowania, wytrzymała skrzynka narzędziowa XL eMobility stanie się niezastąpionym pomocnikiem każdego mechanika. Jej konstrukcja zadba bowiem o porządek na stanowisku pracy, pozwoli na łatwe przemieszczanie i pomieści wszystko, co każdy profesjonalista powinien mieć zawsze przy sobie.

Przegródki zostały skonstruowane z myślą o efektywnej pracy, dlatego wszystkie narzędzia można wyjmować szybko i łatwo, a dodatkowe miejsce ukryte na dnie zwiększa przestrzeń przechowywania. Walizka została wyposażona w amortyzatory gazowe, utrzymujące pokrywę w różnych pozycjach i zapobiegające jej niekontrolowanemu zatrzaśnięciu, więc w ferworze pracy nie będzie mowy o kontuzji czy przycięciu dłoni.

Oprócz izolowanego zestawu narzędzi dynamometrycznych, nasadek klucza, śrubokrętów i szczypiec wyposażenie walizki obejmuje takie elementy jak próbnik napięcia, rękawice ochronne i znak ostrzegawczy. Walizka jest ponadto optymalnie przygotowana do zastosowań mobilnych. Za wygodny transport odpowiada ergonomiczny, dwuelementowy uchwyt.

Naprawdę niezły wóz(ek), czyli kilka słów o mobilności i narzędziach dla profesjonalnego mechanika

Dodatkowo zawartość skrzynki można zabezpieczyć przed kradzieżą, zawieszając w przystosowanych do tego celu uchwytach kłódki.

Więcej szczegółów na temat zestawu eMobility Wiha i innych rozwiązań systemowych można znaleźć na stronie
www.wiha.com/showtimex