Nowoczesne projekty wnętrz deweloperskich budynków mieszkaniowych, jak i standardowego segmentu obiektów użytku publicznego, w tym urzędów, wymagają stosowania bardzo korzystnych dla inwestora rozwiązań ekonomicznych. Kryterium to spełnia seria osprzętu elektroinstalacyjnego CARLA produkowana przez firmę ELEKTRO-PLAST Nasielsk.

Fot. 1. Łącznik pojedynczy
CARLA, biały Fot. 1. Łącznik pojedynczy CARLA, biały Fot. 2. W podwójnej ramce można np. umieścić wkład z gniazdami
sygnałowymi RTV i podwójne gniazdo sieciowe Fot. 2. W podwójnej ramce można np. umieścić wkład z gniazdami sygnałowymi RTV i podwójne gniazdo sieciowe Fot. 3. Nowość, ramka w tonacji wenge użyta
w połączeniu z białym klawiszem Fot. 3. Nowość, ramka w tonacji wenge użyta w połączeniu z białym klawiszem Fot. Fot. 4. Łącznik 1-biegunowy, grafitowy, metalizowany Fot. 5. Gniazdo grafitowe, metalizowane Fot. 5. Gniazdo grafitowe, metalizowane

CARLA, jako seria modułowa dedykowana jest przede wszystkim do budownictwa mieszkaniowego. Wykorzystuje ramki wielokrotne, do pięciu modułów, co pozwala na dowolny dobór i konfi gurowanie osprzętu. Ramki wielokrotne są uniwersalne, dzięki czemu można je stosować zarówno w pionie, jak i w poziomie.
Zastosowany w tej serii (a sprawdzony wcześniej w serii SENTIA) niezawodny mechanizm łączników oparty na szybkozłączach (zaciski bezśrubowe) sprawia, iż wszystkie te serie są ze sobą kompatybilne.

Ponadto rozbudowany asortyment wkładów funkcjonalnych – podzespo -łów specjalistycznych – pozwala w pełni wykorzystać możliwości CARLI. W ofercie znajdziemy między innymi łączniki pojedyncze i podwójne (w tym także podświetlone), łączniki schodowe, podwójne schodowe, zwierne, żaluzjowe, gniazda sieciowe pojedyncze i podwójne, gniazda data, gniazda audio, telefoniczne, komputerowe (gniazda teleinformatyczne kategorii 5 oraz 6 w wersji ekranowanej oraz nieekranowanej), pojedyncze i podwójne gniazda głośnikowe, czy R-TV-SAT. Seria CARLA charakteryzuje się ascetycznym, eleganckim wzornictwem. Produkty z nowej serii dostępne są w klasycznych kolorach bieli i kremu, a także w tonacji srebra i ciemnej, zwanej wenge. Osprzęt został sklasyfikowany w średnio niższej półce cenowej, co czyni serię dostępną niemal dla każdego. Oprócz walorów estetycznych, bardzo istotnym aspektem konstrukcji osprzętu są rozwiązania technologiczne ułatwiające bezpieczny i solidny montaż. Trwała i solidna ramka montażowa wykonana z blachy stalowej gwarantuje solidność montażu i nie ulega uszkodzeniom na nierównych powierzchniach. Wybierając produkty z serii CARLA instalatorzy uzyskują łatwy, szybki i pewny w montażu osprzęt, a klienci otrzymują produkty o wysokich parametrach, co pozwala na ich długotrwałe i bezpieczne użytkowanie. Na przykład mechanizm wyłącznika serii CARLA zapewnia możliwości łączeniowe prądu do wartości 10 A, a dodatkowe zabezpieczenie torów prądowych gniazd chroni najmłodszych użytkowników. Istnieje możliwość podwyższenia stopnia bryzgoszczelności gniazda z pokrywą do IP44.
Wraz ze wzrostem liczby odbiorników elektrycznych w mieszkaniach i innych pomieszczeniach wzrasta zapotrzebowanie na liczbę wymaganych punktów zasilania i obsługi instalacji elektrycznych. Osprzęt CARLA pozwala wykonywać nawet bardzo rozbudowane i spełniające różnorodne wymagania, a przy tym bardzo estetyczne instalacje.

ELEKTRO-PLAST
Tadeusz Czachorowski Spółka Jawna
05-190 Nasielsk, ul. Płońska 18
tel. +48 23 69 33 900

Fachowy Elektryk poleca

Gdzie zamówić?

Jesteś zainteresowany podobnymi produktami lub usługami?
Kliknij w wybraną wizytówkę, żeby dowiedzieć się więcej.