Planujesz zakup artykułów BHP do firmy? Nie zwlekaj z tym! Źle zaopatrzone miejsce pracy jest potencjalnie niebezpieczne, a za braki w wyposażeniu podczas kontroli PIP możesz dostać karę. Dlatego zawczasu zadbaj o zakup niezbędnych artykułów BHP. Dowiedz się, jakie produkty warto mieć w firmie i gdzie je kupić.

Jakie artykuły BHP są potrzebne w Twojej firmie?

Artykuły BHP – dlaczego warto o nich pamiętać?

Tworząc nowe stanowisko pracy, przedsiębiorca ma wiele obowiązków. Wśród najważniejszych można wymienić zapewnienie bezpieczeństwa zatrudnionemu. Niezbędne do tego są artykuły BHP. W zależności od warunków panujących na stanowisku pracy należy dopasować odpowiednie produkty. Oto lista popularnych artykułów BHP, które zamówisz np. w Internetowym Centrum Dystrybucji.

Odzież i buty robocze

Zapewnienie niezbędnych warunków bezpieczeństwa to obowiązek każdego pracodawcy. Dlatego podczas zakupów w sklepie BHP należy zadbać o zamówienie odpowiedniej odzieży i butów roboczych. Najlepiej, by ubranie charakteryzowało się wygodą noszenia. W końcu pracownik będzie nosił je przez minimum 8 godzin dziennie. Zatem wysokiej jakości odzież robocza powinna być wykonana z oddychającego materiału.

Natomiast buty robocze pełnią przede wszystkim funkcję ochronną. W przypadku wyposażania pracowników na stanowiskach, na których istnieje zagrożenie urazu stopy, należy zastosować obuwie ze wzmocnionym noskiem. Zapobiegnie on wielu niebezpiecznym wypadkom. Najczęściej zapotrzebowanie na buty robocze tego typu można znaleźć na halach produkcyjnych, logistycznych czy w przemyśle budowlanym. To również niezbędny środek ochrony osobistej dla osób zatrudnionych w sklepach wielkopowierzchniowych.

Artykuły BHP – mierniki i czujniki

Wśród popularnych artykułów BHP niezbędnych w każdej firmie można wymienić alkomaty. Pozwalają one na przeprowadzenie kontroli trzeźwości wśród pracowników, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa podczas pełnienia obowiązków służbowych. Warto wybrać modele atestowane, z kalibracją i możliwością pomiaru bezdotykowego. Takie akcesoria znajdzie w sklepie BHP online.

Ponadto w firmach wydobywczych, kanalizacyjnych, wodociągowych, budowlanych, chemicznych czy w służbach ratowniczych często są wykorzystywane detektory gazu. Pozwalają one na wczesne wykrycie niebezpiecznych substancji. W efekcie pracownicy mają szansę na reakcję lub ewakuację, jeśli przebywanie na danym obszarze jest zbyt niebezpieczne.

Warto zdecydować się na mierniki, które mają wysoką czułość, a przy tym charakteryzują się wygodą użytkowania. Dlatego największą popularnością cieszą się poręczne urządzenia z czytelnym wyświetlaczem. Ponadto najlepsze produkty powinny charakteryzować się odpornością na wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne, zapylenie czy negatywne oddziaływanie wilgoci. W związku z tym wiele osób decyduje się na zakup detektorów o klasie szczelności co najmniej na poziomie IP67.

Środki ochrony słuchu, wzroku czy dróg oddechowych

Zanim zdecydujesz się na zakup artykułów BHP, sprawdź, jakie są czynniki niebezpieczne i warunki na konkretnym stanowisku pracy. Niezbędne do określenia tych rzeczy są pomiary hałasu i innych potencjalnych ryzyk. Jeśli podczas badań zostanie wykryte przekroczenie dopuszczalnych norm, konieczne jest zaopatrzenie pracownika w środki ochrony. W Internetowym Centrum Dystrybucji kupisz osłony na uszy, słuchawki, zatyczki wygłuszające, przyłbice czy maski przeciwpyłowe. To produkty, za których brak możesz zostać ukarany. Dlatego nie zwlekaj z zamówieniem niezbędnych artykułów BHP.

To tylko kilka elementów, w które warto zawczasu zaopatrzyć się w sklepie BHP.

Gdzie najlepiej zamówić artykuły BHP?

Zastanawiasz się, w jakim sklepie BHP zamówić produkty do firmy? Do niedawna wielu przedsiębiorców robiło zakupy w stacjonarnych punktach. Obecnie najpopularniejsze są zamówienia online, np. w Internetowym Centrum Dystrybucji. Dzięki zakupom w sieci pracownik odpowiedzialny za zaopatrzenie firmy w artykuły BHP zaoszczędzi czas związany z dojazdem do punktu dystrybucji. Ponadto ta forma uzupełnienia zapasów jest znacznie wygodniejsza. Złożenie zamówienia zajmuje niewiele czasu, a kurier przywiezie produkty pod wskazane miejsce.

Podczas szukania dobrego sklepu BHP działającego online warto zwrócić uwagę na to, jakie warunki oferuje stałym klientom. Najlepsze z nich zapewniają rabaty i atrakcyjne ceny przy dłuższej współpracy. Przedsiębiorcy często szukają również możliwości zakupu artykułów BHP z odroczoną płatnością. To pozwala na płynniejsze zaopatrzenie firmy w niezbędne produkty.

Warto zdecydować się na dłuższą współpracę ze sklepem BHP, który ma szeroki asortyment. Dzięki temu w jednym miejscu zaopatrzysz się nie tylko w środki ochrony osobistej, ale także w mierniki, alkomaty, odzież roboczą, obuwie, produkty pierwszej pomocy czy znaki i oświetlenie ścieżek ewakuacyjnych. To upraszcza całą procedurę zaopatrzenia firmy w artykuły BHP i pozwala na zaoszczędzenie czasu. Wiele firm ma cykliczne zapotrzebowanie np. na maseczki przeciwpyłowe i inne produkty. Pomocna zatem będzie opcja ponawiania już zrealizowanych zamówień.

Artykuł Partnerax