Firma Spelsberg jako pionier i lider w produkcji materiałów elektrotechnicznych z podtrzymaniem funkcji elektrycznych w czasie pożaru wiosną 2020 wprowadza do oferty nowy systemo nazwie LIFELINE.

wke lifeline nowe puszki spelsberg z podtrzymaniem funkcji elektrycznych w czasie pozaru e30 e90

Jest to kolejna generacja popularnych od wielu lat puszek WKE i teraz typoszereg obejmuje następujące wymiary:

  • WKE 2 (100x100x70 mm),
  • WKE 3 (150x150x85 mm),
  • WKE 6 (250x200x120 mm).

WKE LIFELINE są bezhalogenowe, posiadają II klasę ochronności i jako puszki łączeniowe lub rozgałęźne dla napięć 450 V AC / 450 V DC mogą współpracować z przewodami od 0,5 do 16 mm2. Montaż do ściany ułatwiają zewnętrzne metalowe uchwyty (z możliwością obracania o 90°), a ceramiczna śrubowa listwa zaciskowa jest pozycjonowana co 45° za pomocą tylko jednej śruby, co znacząco wpływa na łatwość i swobodę kablowania. Puszki te można plombować bez żadnych dodatkowych akcesoriów, mają na ścianach bocznych i tylnej fabryczne przetłoczenia dla dławnic metrycznych (do wybijania),a standardowym wyposażeniem są tzw. zawiesia pokrywy, elastyczne podwójne wpusty membranowe oraz metalowe wkręty do montażu na ścianie. Kształt pokrywy został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić dodatkowe miejsca na indywidualne etykietowanie.

wke lifeline nowe puszki spelsberg z podtrzymaniem funkcji elektrycznych w czasie pozaru e30 e902

Etykieta może być naniesiona w górnej części pokrywy za pomocą pasków samoprzylepnych lub wodoodpornego długopisu. Puszki rozgałęźne do kabli i skrzynki łączeniowe są badane zgodnie z DIN 4102 część 12 i certyfi kowane zgodnie z VDE i UL EU. WKE LIFELINE są odporne na energię uderzenia IK08, a stopień ochrony IP66 potwierdza całkowitą szczelność na kurz oraz odporność na silne strumienie wody. Nadają się również do zastosowania na zewnątrz. Podstawowe zalety tego produktu to bezpieczeństwo, elastyczność, szybkość i łatwość montażu oraz wysoka wytrzymałość na udary – cała linia LIFELINE jest dostępna tylko z wysoce wydajnego poliwęglanu, który ponadto nie przewodzi podczas pożaru nie powodując zwarcia. Naszym mottem jest „Bądź elastyczny”. Elastyczność jest cechą, która wraz z wymienionymi wyżej zaletami sprawia, że puszki rozgałęźne i rozdzielcze WKE LIFELINE technicznie są aktualnie produktem unikatowym i ich zastosowanie gwarantuje, że istotne systemy bezpieczeństwa zadziałają bez przerwy nawet w najtrudniejszych warunkach. Więcej informacji na
www.spelsberg.pl

Robert Marzec Spelsberg

Fachowy Elektryk poleca

Gdzie kupić?

Jesteś zainteresowany podobnymi produktami?
Kliknij w wybraną wizytówkę, żeby dowiedzieć się więcej.